Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos savarankiškas darbas


Įvadas. Etikos kodeksų samprata. Etikos kodekso paskirtis. Etikos kodekso funkcijos. Etikos kodeksų struktūra ir jo rengimo aplinkybės. Etikos kodekso realaus veiksmingumo sąlygos remiantis patirtimi dirbant viešbutyje „Bačkonys“ pavyzdžiu. Išvados. Literatūra.


Tikslas: aptarti etikos kodekso struktūrą, jo rengimo aplinkybes ir realaus veiksmingumo sąlygas

Palengvina vadybininkams uždavinį bei atsakomybę racionaliai (tinkamai, optimaliai) organizuoti veiklą.

Etikos kodekse turi būti apžvelgti tokie skyriai kaip, darbuotojai, konfidencialumas, dovanos, kyšiai ir t.t.

ETIKOS KODEKSO REALAUS VEIKSMINGUMO SĄLYGOS REMIANTIS PATIRTIMI DIRBANT VIEŠBUTYJE „BAČKONYS“ PAVYZDŽIU

Norint geriau suprasti realų etikos kodekso veiksmingumą parašysiu apie pačia įmonę ir jos santykius su klientai ir konkurentais bei ryšį su etika.

Norint, kad viešbutyje įsigaliotų realus etikos kodeksų veiksmingumas yra labai taikoma keletas svarbių aspektų:

Gyvendamas netoli Bačkonių, išgirstu daug gerų atsiliepimų apie restoraną, tiek apie viešbutį. Kadangi ir pats esu ten ne kartą buvęs, ir atsižvelgęs galiu teikti, kad viešbutis atitinka visus etikos kodekso reikalavimus ir įstatymus. Viešbutyje dirba kvalifikuoti darbuotojai, kurie moka pagarbiai ir mandagiai elgtis su klientais. Pirmenybė visada teikiama klientams, išklausomi jų pageidavimai bei išsprendžiamos iškilusios problemos ar nusiskundimai. Taipogi viešbutyje teikiamos aukštos kokybės paslaugos. Kiekvienas darbuotojas žino savo pareiga ir jas atlieka profesionaliai. Į kliento iškilusius klausimus atsakoma mandagiai ir su šypsena veiduose. Viešbučio vadybininkai atsakingai paskiria darbuotojams darbus už kuriuos bus atsakingi. Taip sukuriama puiki atmosfera, kuri patenkina visų lūkesčius.

Taigi, atlikęs darbą supratau, kad etikos kodeksas tai tik viena iš priemonių, kurios tikslas padėti visiems atlikti tai, ko iš jų tikimasi. Etikos kodekso normos turi būti paprastos ir tikslios, kad būtų veiksmingos. Svarbu ir tai, kad kiekvienas jaustų atsakomybę už savo atliekamus veiksmus ir taip skatintų kitus atlikti jų užsibrėžtus tikslus.

Panagrinėjęs viešbučio „Bačkonys“ etikos kodekso veiksmingumo punktus, supratau, kad vis dėl to svarbiausią funkciją veiksmingumui užtikrinti atlieka etikos komitetai. Jie bendrovėje aiškina ir prižiūri etikos kodekso normas, priima informaciją apie pažeidimus bei papildo/keičia etikos kodeksą. Taip pat ne ką mažesnė galia tenka darbuotojų skatinimui bei atsakomybės apibrėžimui.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1680 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos savarankiškas darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos savarankiškas darbas. (2016 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-kodekso-struktura-jo-rengimo-aplinkybes-ir-realaus-veiksmingumo-salygos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:21
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo