Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos


Įvadas. Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos. Etikos kodeksų strutkūra ir jo rengimo aplinkybės. Etikos kodekso realaus veiksmingumo sąlygos remiantis bendrovės ,,Teo“ pavyzdžiu. Išvados. Naudota literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.

Verslo bei verslo žmonių svarba bei galia auga su kiekviena diena. Ji daro poveikį tiek šalies įvaizdžiui, tiek darbo rinkos pokyčiams bei įtraukia aplink esančius žmones ir formuoja jų požiūrį, bei kultūrines orientacijas. Taip auga kiekvieno verslininko atsakomybė, o jo darbas matuojamas ne vien teisiniu, ekonominiu, bet ir verslo etikos aspektu.

Verslo etikos mokymasis palengvina pokyčių valdymą, plėtoja bei formuoja darbuotojų moralinę atsakomybę bei organizacines vertybes ir padeda priimti geresnius sprendimus su mažesnėmis laiko, psichinių išteklių sąnaudomis.

Norint, kad organizacija suvoktų savo misiją visuomenėje, sujungtų deklaratyvius pareiškimus apie vertybes ir aukštus idealus su praktika, realizuodamas organizacijos socialinį kontraktą su visuomene reikia panaudoti etikos kodeksus.

Etikos kodeksas – tai dokumentas, atspindintis asmeninės moralės reikalavimus, profesines vertybes bei teisinius draudimus atskirtų profesijos atstovų ar organizacijos darbuotojų sprendimams bei veiklai ir tarnaujantis kaip tam tikras elgesio gidas. Tokius kodeksus turi dauguma Vakarų šalių firmų ir kompanijų, Lietuvoje verslo organizacijos kodeksais dar tik pradeda domėtis. Etikos kodeksai negali prieštarauti įstatymams, tačiau, kaip žinia, etikos kodeksų laikymasis yra savanoriškas, niekas negali priversti jais vadovautis.

Norint geriau įsisavinti etikos kodeksų naudą šiame darbe bus apžvelgta etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės bei realaus veiksmingumo sąlygos.

  • Microsoft Word 133 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (972 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ind
  • Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos
    10 - 5 balsai (-ų)
Etikos kodekso struktūra, jo rengimo aplinkybės ir realaus veiksmingumo sąlygos. (2015 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-kodekso-struktura-jo-rengimo-aplinkybes-ir-realaus-veiksmingumo-salygos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 10 d. 01:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo