Etikos kodekso veiksmingumas


Etikos referatas.

Etikos kodekso veiksmingumas.


Darbo tikslas: išsiaiškinti etikos kodekso veiksmingumą.

Darbo uždaviniai:

išsiaiškinti etikos kodekso struktūra ir rengimo aplinkybęs,

pritaikyti etikos kodekso veiksmingumą realioje įmonėje.

Kodeksai sudaromi remiantis ne iliuzinėmis etikos teorijomis, o realųjį, profesinį žmonių/darbuotojų gyvenimą atspindinčiomis tiesomis. Tad etikos kodekso struktūrą kuria šios prielaidos:

Kodeksas turėtų būti reguliuojantis. Susikūrusios naujos profesijos ar veiklos barai priimant etikos kodeksus, prisiima ir ankstesnius įsipareigojimus.

Prioritetu turi išlikti visuomenė, o jos poreikiai, kuriems tarnauja profesija, turi būti apginti.

Norint, kad etikos kodekso būtų laikomasi būtina užtikrinti, kad jame užfiksuotos normos būtų:

Kaip jau minėta anksčiau etikos kodeksas neturi tokios galios, kaip įstatymai ir daugiausiai priklauso nuo individo savanoriško pasiryžimo juo vadovautis, niekas negali priversti juo vadovautis.

Etikos kodeksas bus veiksmingas tik tuomet, jei jame bus aiškiai išdėstyti principai, kuriuos nori pasiekti ar išlaikyti įmonė. Jis privalo būti kiek įmanoma konkretesnis, ypač kai kalbama apie drausminius pažeidimus. Kodeksas personalui bus naudingas kasdienėje veikloje, jeigu jame bus aiškiai išdėstyti elgesio ir santykių normos, kurie yra svarbūs konkrečioms organizacijos funkcijoms, taip pat bus pateikti pavyzdžiai, kad darbuotjojui būtų lengviau įsivaizduoti koknrečią situacija ir kaip joje elgtis.

Norint geriau suprasti realų etikos kodekso veiksmingumą šiame darbe bus panagrinėjamas ,,Aldemar“ viešbučio tinklo padalinio "Paradise mare" etikos kodeksas ir jo veiksmingumo užtikrinimas.

"Aldemar" viešbutio tinklas turi ne vieną viešbutį, tačiau aš aptarsiu "Paradise mare" viešbutį, kuriame atlikau praktiką ir kuris yra įsikūręs Rodo saloje. Toliau pateikiami šio,,Aldemar“ viešbučio tinklo padalinio "Paradise Mare" etikos kodekso veiksmingumo užtikrinimo žingsniai:

  • Etika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Giedrė
  • 10 puslapių (1370 žodžių)
  • Etikos referatai
  • Microsoft Word 207 KB
  • Etikos kodekso veiksmingumas
    10 - 2 balsai (-ų)
Etikos kodekso veiksmingumas. (2016 m. Kovo 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/etikos-kodekso-veiksmingumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:12