Etikos problema organizacijoje ir etiško sprendimo priėmimas


Įvadas. Etikos problema organizacijoje. Etiško sprendimo priėmimas. Išvados.

Temos aktualumas. Šiuolaikiniame verslo pasaulyje kiekvienas vadovas stengiasi, kad jo valdoma įmonė dirbtų sąžiningai, teisingai, efektyviai bei patenkintų ne tik klientų, bet ir darbuotojų poreikius. Tam, kad būtų patenkinti darbuotojų bei klientų poreikiai įmonė turi elgtis etiškai, nes neetiškas elgesys skatina tiek darbuotojų, tiek klientų praradimą bei geros reputacijos sumažėjimą. Etika yra bendra sąvoka, kuria dažniausiai apibūdinama moralės teorija. Dažnai įmonės susiduria su etikos problemomis - situacija arba galimybė, kuri reikalauja iš individo pasirinkti vieną iš keleto sprendimų, kuris gali būti vertinamas kaip teisingas ar neteisingas, moralus ar nemoralus. Etiškas sprendimų priėmimas yra vienas efektyviausių būdų užkirsti kelią galimiems etikos pažeidimams.

Darbo problema. Viena didžiausių problemų su kuria susiduria darbdaviai – neetiškas darbuotojų elgesys t.y. girtavimas darbo vietoje ar atėjimas į darbą neblaiviam.

Darbo objektas – darbdaviai ir darbuotojai etikos sprendimų labirintuose.

Darbo tikslas – išanalizuoti įmonėje atsiradusią etikos problemą bei priimti etišką sprendimą.

Darbo uždaviniai:

Išspręsti etinę problemą įmonėje, vadovaujantis M. Velasqueso etinių sprendimų priėmimo modeliu;

Pateikti išvadas ir rekomendacijas susijusias su teisingu etiniu sprendimu.

Jonas Jonaitis turi ilgą darbo patirtį dirbant tolimųjų reisų vairuotoju. Jau dešimtmetį Jonas Jonaitis dirba UAB „Važiuok“. 2014 m. sausio 2 d., iškart po Naujųjų metų sutikimo, Jonas Jonaitis buvo paskirtas vykti į Rusiją t.y. nugabenti krovinį sunkvežimiu į organizaciją esančią Rusijoje. Buvo numatoma gabenti plataus ir kasdienio vartojimo prekes (maisto produktai, higienos prekės). Kiekvienam įmonės darbuotojam, atvykusiam į darbo vieta, įmonės vadovas visada patikrina blaivumą. Kadangi įmonės vadovas pasitiki Jonu, paprastai netikrina jo blaivumo. Jonas jau sėdėjo vilkike ir planavo vykti, tačiau darbdavys sumanė patikrinti Jono blaivumą. Patikrinus blaivumą, buvo nustatytas lengvas 1 promilės girtumo laipsnis. Kadangi kitų darbuotojų tuo metu įmonėje nebuvo, tad krovinio pristatymas į Rusiją buvo atšauktas ir įmonė prarado dalį pajamų. Taigi esminė etinė problema UAB „Važiuok“ - Jonas atvyko į darbą neblaivus.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2022 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Etikos problema organizacijoje ir etiško sprendimo priėmimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Etikos problema organizacijoje ir etiško sprendimo priėmimas. (2015 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-problema-organizacijoje-ir-etisko-sprendimo-priemimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:21
×