Etikos problemos ir jų atsiradimo priežastys


Etines problemos. Etikos problema. Korupcijos priezastys ir pasekmes. Etikos problemos savoka. Korupcijos priezastys. Valstybės tarnybos etikos ypatumai kursinis. Etikos problemos darbe. Etika valstybes tarnyboje. Etikos sąvoka. Etikos ypatumai.

Įvadas. Etikos problemos sąvoka. Korupcijos priežastys ir pasekmės. Apgavystės ir piknaudžiavimo valstybės tarnyba problemos. Interesų konfliktai. Seksualinis priekabiavimas. Praktinių etikos problemų ir situacijų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Daugelyje valstybių mažėja visuomenės pasitikėjimas valdžia. Panašu, jog piliečiai nebenori tikėti sprendimus priimančiais asmenimis ir vis dažniau valdžios bei jos institucijų veiklą vertina neigiamai. Šį nepasitikėjimą didina įvairūs skandalai, kurie nuolat sukrečia valstybės tarnybą. Skandalai kyla dėl įvairių priežasčių, pradedant „netinkamais“ pareigūnų veiksmais, baigiant įžūlios korupcijos atvejais. Jei ir yra valstybių kurios deklaruoja, kad pas juos nėra jokių problemų valstybės tarnyboje, jie patys sau meluoja. Dažnai įvairūs pažeidimai jau yra įsisenėję.

Daugelyje valstybių mažėja visuomenės pasitikėjimas valdžia. Skandalai kyla dėl įvairių priežasčių, pradedant netinkamais pareigūnų veiksmais, baigiant įžūlios korupcijos atvejais.

Aiškus yra vienas dalykas kad informacijos apie įvairius valstybės sektoriaus darbuotojų pažeidimus vis daugėja. To priežastis yra neaiški, gal tiesiog nusižengimai tapo labiau pastebimi. Arba problema yra blogėjantis elgesys, ar elgesį reguliuojančios institucijos pradėjo griežtesnę tarnautojų priežiūrą.

Vadovaujantys pareigūnai akivaizdžiai supranta, jog susidariusią problemą būtina spręsti. Viešosios veiklos etika arba standartai tapo svarbiu visuomeniniu klausimu. Šį susidomėjimą atspindi įvairios pastangos išvalyti viešąjį sektorių, įskaitant ir mėginimus peržiūrėti valstybės tarnautojų etikos ir elgesio valdymo sistemas.

Neretai girdime, kaip valstybės tarnautojai yra kritikuojami, kad nesprendžia vieno ar kito klausimo, kad vilkina įvairius sprendimus, neįsigilina į esme, siuntinėja nuo vieno kabineto ar įstaigos į kitą, kad gauna ne pilną informaciją. Ko gi trūksta, kad tokių problemų nebūtų? Trumpai pasakius turbūt profesionalumo, atiduetikos mus moko nuo pat mažens, namie tėvai ir visi kiti supantys žmonės, po to darželyje, mokykloje ir visur kitur mokomės ir patys visoje mus supančioje aplinkoje. Dažnai žodis etika siejamas su morale ar dorove, tačiau tai tikrai nereiškia, kad šios sąvokos gali būti vartojamos kaip sinonimai.

Moralė susideda iš tam tikrų visuotinai pripažįstamų standartų, kurie ir apjungia visus kultūrinės bendruomenės narius. Moralės normos, tai tam tikrų taisyklių rinkinys persiduodantis iš kartos į kartą. Etikos mes negalime vartoti kaip sinonimo žodžiui moralė, nes etika yra mokslas, kuris ir tiria moralę.

Etikos problema – tai netinkamai atliktas veiksmas ar priimtas sprendimas, pažeidžiantis tam tikras visuotinai pripažintas etikos normas. Visas etikos problemas galima vertinti įvairiais požiūriais. Kiekvieną galima vertinti asmeniškai arba daugumos požiūriu, į kiekviena problemą galima žiūrėti iš profesinės pusės arba kiekvieną įvertinti pagal visos organizacijos ar tam tikros visuomenės grupės požiūrį.

Kiekvieną dieną mes susiduriame su įvairiomis etikos problemomis, vienose iš jų mes dalyvaujame patys tiesiogiai arba stebime viską iš šono, bet nesikišame. Apie problemas sužinoti galime įvairiais būdais, oficialiais ir neoficialiais kanalais. Su kai kuriomis problemomis susiduriame ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime, tokios problemos yra universalios.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2011 m.
  • 18 puslapių (5069 žodžiai)
  • Edgaras
  • Etikos problemos ir jų atsiradimo priežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Etikos problemos ir jų atsiradimo priežastys. (2011 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-problemos-ir-ju-atsiradimo-priezastys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 07:46
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo