Etikos problemos ir jų sprendimo būdai


Įvadas. Etikos problemos sąvoka. Apgavystė. Korupcija. Piktnaudžiavimas. Interesų konfliktas. Seksualinis priekabiavimas. Reakcija į etikos problemas. Etikos problemų sprendimo būdai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mūsų Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, jog „Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms“ [2]. Deja, valstybės tarnautojai ir patikėtiniai, turėdami galią vykdyti ir spręsti valstybės reikalus, kartais tai pamiršta, iškeldami savo interesus virš piliečių. Taip viešajame sektoriuje vis dažniau yra sukuriamos etikos problemos, kurias reikia spręsti. Etikos požiūriu yra vertinama tiek kiekvieno tarnautojo, tiek ir visos valdžios veikla. Norint, kad etikos problemos būtų tinkamai išspręstos, pirmiausia į jas sureaguoti ir tinkamai įvertinti. Tada antrasis žingsnis būtų tinkamo problemos sprendimo būdo pasirinkimas.

Darbo tikslas: supažindinti su etikos problemomis viešajame sektoriuje ir jų sprendimo būdais.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti korupcijos reiškinį, kaip vieną aktualiausių viešojo valdymo problemų.

Išnagrinėti piktnaudžiavimo bei interesų konfliktų reiškinius.

Apžvelgti etikos problemų sprendimo būdus.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3746 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Etikos problemos ir jų sprendimo būdai
    10 - 3 balsai (-ų)
Etikos problemos ir jų sprendimo būdai. (2014 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-problemos-ir-ju-sprendimo-budai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 11:43
×