Etikos reikalavimai kultūros darbuotojui


Įvadas. Kultūros darbuotojas. Etikos ir moralės svarba. Profesinis taktas ir kalbos kultūra. Darbo etika. Kultūros įtaka bendravimo sėkmei. Darbo drabužiai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.


Darbo uždaviniai:

išsiaiškinti etikos ir moralės svarbą;

aprašyti darbo etiką;

atskleisti bendravimo įtaką kultūroje.

Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokia turėtų būti darbo etika, kultūra, taktas taip pat ir dorovės bei moralės svarbą kultūros darbuotojui.

Darbo objektas: etikos reikalavimai kultūros darbuotojui.

Mažėja žmonių, kurių mintys ir veikla kurtų rytdieną. Jei norime, kad gyvenimas būtų pilnas meilės, turime puoselėti mintis apie meilę. Tai, ką mes mąstome, bumerangu sugrįžta atgal. Tenutolsta visoks pyktis, teįsiviešpatauja santarvė. Regėkime save veriantį duris džiaugsmui, ramybei, išgijimui, gerovei ir meilei. Nes nėra tokios padėties, kurios negalėtume pakeisti, jei tik to nenorėtume.Kultūra yra specifinė “prekė”, turinti tam tikrą paskirtį visuomenėje. Reikia stengtis duoti bendruomenei tai, ką ji privalo žinoti, o ne tai, ką ši nori žinoti. Į tai ir turėtų būti nukreiptas kultūros darbuotojų žvilgsnis, dedamos milžiniškos pastangos išugdyti pozityvius visuomenės poreikius kultūrai.

Be gerų manierų neapseinama ne tik svečiuose, bet ir darbe. Visuotiniai priimtas elgesio taisyklės palengvina bet kokios įstaigos veiklą, nepriklausomai nuo jos dydžio ir veiklos pobūdžio, ar tai kultūrinė įstaiga, ar tai maža įstaiga, ar tarptautinė korporacija. Kaip kelio ženklai ir eismo taisyklės, taip įstaigos elgesio normos saugo firmos reputaciją, o jos tarnautojus nuo konfliktų ir įžeidinėjimų. Nors visur įprasta mandagiai elgtis, verslo pasaulyje, o ypač kultūrinėje organizacijoje gero elgesio sąvoką formuluoja kiekvienos kompanijos stilius ir tradicijos. Jei apranga tinka kultūrinėje organizacijoje (pvz.: laisvas stilius), tai banke ar advokatų kontoroje ji bus nepriimtina. Vienose įstaigose darbuotojai visada vadinami vardais, o kitose į viršininką reikia kreiptis „pone“ ar „ponia“. Dauguma įmonių turi surašytas savo elgesio taisykles. Priešingu atveju reikia stebėti kitus organizacijos narius ir vadovautis sveika nuovoka, nes kitaip galima įžeisti jos narius.

Kultūros darbuotojas – tai žmogus, puoselėjantis ir globojantis Kultūros medį. Kultūros darbuotojui, taip pat kaip ir kitų pareigų žmonėms yra svarbu etika ir moralė. Nuo to priklauso tinkamas elgesys darbe, įvairiose situacijose, bendravimas su žmonėmis.

  • Etika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2822 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Etikos reikalavimai kultūros darbuotojui
    10 - 2 balsai (-ų)
Etikos reikalavimai kultūros darbuotojui. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-reikalavimai-kulturos-darbuotojui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 19:44
×