Etikos samprata


Etikos samprata. Profesinė etika. Etika- filosofijos mokslas apie dorovę. Žodžio “Etika” reikšmės kilmė “Ethos”- paprotys. Moralė- dorybė. Moralus- doras. Moralumas- dorumas Dorovė – tai principai. Etika yra abstrakti sąvoka, todėl ji laikoma „Filosofine“. Ką derėtų suprasti ? Etikos vertybių pobūdį. Kaip įsijausti ir pažvelgti į problemą kitaip mąstančiųjų akimis. Kas yra ? Įsipareigojimas interesų konfliktas atsakomybė dorovinis principingumas teisingumas pasitikėjimas. Etika kaip. Deskriptyvioji ( aprašomoji) etika aprašo moralės reiškinius. Teleologinė etika. Svarbus etikos aspektas yra tikėti. Kanto etika. Esmė – universalių taisyklių laikymasis. Visuotinis etikos principas. Elkis su kitais taip, kad, išvengdamas agresyvumo. Dorybių etika. Esmė- svarbi yra asmens moralė. Sutartine etika. Esmė- moraline nauda laikomas toks rezultatas. Etikos principų funkcijos. Nustato konkrečias vertybes, kurios yra svarbios asmeniui sąžiningumas. Profesinė etika -etikos teorijos.

Etika- filosofijos mokslas apie dorovę. Etikos tikslas- kritiškai vertinti vyraujančią moralę ir nurodyti geros bei teisingos veiklos ir elgesio pagrindus. Etikos, kaip filosofijos disciplinos uždaviniai: - tirti gėrio sąvokas, klausimus, teorijas; -racionaliai pagrįsti moralios veiklos ir gero gyvenimo ( moraline prasme) sampratas.

Žodžio “Etika” reikšmės kilmė : “Ethos”- paprotys, įprotis, asmens gyvensena. “Ethos”- charakterio savybė. “Mos “( mores) – valia.

Etika, kaip moralės filosofija, yra disciplina, siekianti nustatyti, kokiu būdu žmonių veiksmai gali būti vertinami kaip teisingi arba klaidingi. Etika- tai moralinio mąstymo susisteminimas, atsižvelgiant į principus, metodus, problemas, sampratas. Etika visada susijusi su veiksmais, etikos problemos visada kyla tam tikro elgesio ar veiksmų kontekste.

Profesinė etika -etikos teorijos,metodai ir priemonės pritaikomi specializuotoms konkrečios profesijos aplinkybėms. Medicinos etika- tai medicinos dorovinio elgesio filosofinis pagrindimas.

  • MS PowerPoint 14 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (687 žodžiai)
  • Rūta
  • Etikos samprata
    10 - 4 balsai (-ų)
Etikos samprata. (2015 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-samprata.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 02:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo