Etikos svarba vertybių pokytis viešajame administravime


Etikos svarba vertybių pokytis viešajame administravime.

Temos aktualumas: viešajame administravime etika yra būtina, apie ją turėtų būti kalbama, diskutuojama bei informuojama.

Problema: skiriamas dėmesys VA etikai nėra pakankamas. Lietuvoje turime labai ne daug literatūros, kurioje būtų diskutuojama VA etikos klausimais.

Pranešimo tikslas: atskleisti etikos svarbą bei ištirti vertybių pokytį VA;

išsiaiškinti VA vertybių pokytį bei aplinkybes.

Tarptautinių žodžių žodyne pateikiamos trys etika žodžio reikšmės : pirmasis aiškinimas teigia,jog tai mokslas tiriantis dorovę,antrasis etiką apibūdina, kaip žmonių elgesio normas, o trečiasis, kaip filosofijos šaką, kurios objektas – gėris ir blogis, moralinė prieiga, įsipareigojimai ir elgesio principai.

Dažnai etika, moralė ir dorovė traktuojamos, kaip tapačios sąvokos, tačiau iš tiesų jos šiek tiek skiriasi. Pabrėžiama, kad etika – tai daugiau teoriniai samprotavimai, tuo tarpu moralė siejama su praktiniais sprendimais bei elgesiu. Be to, kalbant apie atskiro individo elgesį, dažniau vartojama moralės sąvoka, o kalbant apie profesinį elgesį, tinkamesnė etikos sąvoka. Viešojo administravimo etikos specialistai etiką aiškina skirtingai. Ji suprantama kaip atsakomybė , moralinis aiškinimas, paklusimas moraliniam autoritetui, moralinio sprendimo vykdymas. VA etika remiasi bendrąją etika ir greičiau gali būti apibūdinta kaip jos išraiška VA veiklos kontekste. Jos objektas yra visuomenės tarnautojų, atskirų organizacijų priimti sprendimai ir vykdymas. VA nagrinėja ne tik etikos teorijas, bet ir vertybes, principus, kuriais remiantis turi būti priimti sprendimai ir atliekami veiksmai. Taigi, apibendrinant galima teigti, jog VA etika yra etikos mokslo dalis, tyrinėjanti VA etikos aspektus.

  • Viešasis administravimas Analizė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1359 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Etikos svarba vertybių pokytis viešajame administravime
    10 - 10 balsai (-ų)
Etikos svarba vertybių pokytis viešajame administravime. (2015 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/etikos-svarba-vertybiu-pokytis-viesajame-administravime.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:18
×