Etilenpropileninis TPE


Elastomerai. Termoplastiniai elastomerai. Termoplstinių elastomerų skirtymas. Eltipenpropileninis TPE. Etilenpropileninio TPE gavimas. Etilenpropileninio TPE privalumai. Etilenpropileninio TPE trūkumai. Etilenpropileninio TPE panaudojimas. Literatūros sąrašas.


Elastomerai- tai polimerai, sudaryti iš retais skersiniais ryšiais arba tilteliais susiūtų lanksčiagrandinių makromokelulių. Šios iš tinklinių makromolekulių susidedančios medžiagos išorinių jėgų veikiamos deformuojasi elastingai, žemesnėje negu stiklėjimo temperatūroje –tampriai. Šildant elastomerus iki terminės destrukcijos temperatūros jie išlieka elastiški – neminkštėja ir netampa klampiatakiai. Termoplastinių elastomerų (elastoplastikų) makromolekulėse yra centrų su stipria tarpmolekuline sąveika, kurie eksploatavimo metu neleidžia elastingam polimerui deformuotis plastiškai. Pašildžius elastoplastiką, jis tampa klampiatakis ir paveiktas mechaninės jėgos deformuojasi plastiškai.

Dėl skersinių kovalentinių ryšių, jungiančių vulkanizuotų kaučiukų makromolekules, sudėtinga utilizuoti naudotus dirbiniu ir elastomerų atliekas, kurių gumos pramonėje susidaro nemaži kiekiai. Termoplastiniai elastomerai (TPE) šiuo požiūriu yra patogesni, nes sudaryti iš linijinių ypatingos sandaros makromolekulių, polimerinėje medžiagoje agreguotų į sritis(domenus), kurių stiklėjimo temperatūra, labai skiriasi. „Kietų“ stikliškųjų (kristalinių) domenų stiklėjimo (lydymosi) temperatūradaug didesnė nei eksploatacijos, „minkštų“ – gerokai mažesnė. Pagal eksploatacines savybes TPE yra tarp vulkanizuotų kaučiukų ir termoplastikų. Jie, kaip termoplastikai, šildomi tampa takūs, kaip elastomerai – minkšti ir elastingi. Į gaminius TPE perdirbami taip pat kaip termoplastikai: pašildyti tampa klampiatakiai, aušinami įgyja elastomero savybių. Gaminių iš TPE gamybos technologija pigesnė nei kaučiuko vulkanizavimas.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 336 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (786 žodžiai)
  • Greta
  • Etilenpropileninis TPE
    10 - 7 balsai (-ų)
Etilenpropileninis TPE. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/etilenpropileninis-tpe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 02:47
×