Etinės problemos ir jų sprendimas dirbant su senyvo amžiaus žmonėmis stacionariose įstaigose


Aušra Vaičiulytė. Etinės problemos ir jų sprendimas dirbant su senyvo amžiaus žmonėmis stacionariose įstaigose. Įvadas. Klientų grupės charakteristika. Socialinio darbuotojo veikla. Etiško sprendimo priėmimo proceso žingsniai. Literatūros sąrašas.

Etikos klausimai modernioje visuomenėje tampa vis aktualesni. Ypatingai tokiose veiklos srityse, kurios yra tiesiogiai susijusios su žmogumi, jo gerove. Šiomis dienomis didelį pavojų kelia tai, kad žmonės į viską žvelgia per vartotojiška pozicija ir asmenį vertina pagal tai, kiek jis yra naudingas visuomenei. Toks požiūris visiškai nesiderina su socialinio darbuotojo veiklos sritimi, kadangi socialinio darbuotojo klientai yra asmenys, kuriems reikia supratimo, palaikymo, tolerancijos bei pagalbos. Socialiniai darbuotojai, dirbantys stacionariose globos įstaigose, yra atsakingi už asmenis, negalinčius savarankiškai pasirūpinti savimi. Tačiau, šie asmenys netampa mažiau vertingi ar menkesni. Todėl, ypač svarbu, kad socialinis darbuotojas, dirbantis stacionarioje globos įstaigoje, vadovautųsi ne tik darbiniais nuostatais, bet ir etikos principais, vertybėmis, kuriomis gristų ir visą savo darbinę veiklą.

Stacionariose įstaigose dažniausiai gyvena asmenys turintys judėjimo negalių, sergantys įvairiausiomis ligomis, kurių įtakoje jie nebegali rūpintis savimi. Neretai stacionarių įstaigų klientais tampa ir pagyvenę asmenys norintys išlaikyti savo savarankiškumą, t.y. norintys būti nepriklausomi nuo savo artimųjų. Vyresnio amžiaus asmenis apsigyventi tokiose įstaigose paskatina ir neigiama asmeninė nuomonė, jog žmogus nesugebės savimi pasirūpinti arba neigiama artimųjų įtaka, kuri skatina juos persikelti gyventi į įstaigą. Gali būti ir taip, jog pagyvenęs asmuo neturi artimųjų, tuomet neturėdamas kas juo pasirūpins neturi kitokios išeities, kaip tik persikelti gyventi į globos namus.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1177 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ausra
  • Etinės problemos ir jų sprendimas dirbant su senyvo amžiaus žmonėmis stacionariose įstaigose
    10 - 9 balsai (-ų)
Etinės problemos ir jų sprendimas dirbant su senyvo amžiaus žmonėmis stacionariose įstaigose. (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/etines-problemos-ir-ju-sprendimas-dirbant-su-senyvo-amziaus-zmonemis-stacionariose-istaigose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:37
×