Etinės teorijos taikomos versle


Suinteresuotuju teorijos esme. Suinteresuotuju teorija. Aplinkos apsauga ir vartotoju saugumas. Etiniai sprendimai. Verslas ir etika. etinės teorijos taikomos versle. Organizacijos moralinis kodeksas. Etikos teorijos taikymas versle. Kaip etiskumo principas atsispindi kursiniame. Aplinkos apsaugos teorija. Etikos teorijos versle.

Verslas ir etika. Etinės teorijos taikomos versle. Etikos objektas. Dorovė, tai moralė, tapusi visuomenine norma. A. e. Hendersono etikos ir teisės ryšio matrica. Verslo ir etikos ryšys. Verslo etika - tai moralinių principų ir standartų visuma, veikianti verslo pasaulyje. Organizacijos suinteresuotųjų teorija. Suinteresuotasis – tai individas arba grupė individų, kurie daro įtaką organizacijos veiksmams, sprendimams, politikai bei tikslams arba yra jų veikiami. Teisingumas ir ekonominės sistemos. Kapitalistinis modelis. Socialistinis modelis. Ekonominės sistemos ir teisingumas. Etinių sprendimų priėmimas organizacijoje. Sąžiningumas ir dora. Bendravimas, santykiai organizacijoje. Etinių sprendimų priėmimas organizacijoje. Organizacijos moralinė ir socialinė atsakomybė. Socialinė organizacijos atsakomybė. Aplinkos apsauga ir vartotojų saugumas. Neteisėtų veiksmų atskleidimas organizacijoje. Tarptautinio verslo etika. Organizacijos moralinis kodeksas. Verslininko etinis kodeksas.

Etika – taikomasis mokslas, kuris pagrindžia moralinius klausimus, kylančius tarp žmogaus ir aplinkos, tarp žmogaus su kitu žmogumi, tarp žmonių, susijusių įvairiais ryšiais per gėrio ir blogio prizmę. ( ethos – reiškia paprotį, įprotį).

Etika į žmogų žiūri kaip į unikalų individą, turinti savo tikslus ir poreikius. Žmogaus vertingumą sudaro ne biologinė, bet socialinė, dvasinė jo vertė. T. Ne tai kiek jį sukūrė gamta, o kiek jis pakilo virš gamtos. Dorovinį žmogaus vertingumą kuria pats žmogus. Kurdamas ne tik materialines vertybes, bet ir dvasines vertybes, jis iškyla virš jį supančio materialaus pasaulio ir savo biologinės prigimties. Dorovinis žmogaus vertingumas pagrįstas aukščiausiomis vertybėmis: gėriu, teisingumu, pareiga, atsakomybe, sąžine. Kokias vertybes jis renkasi, kam teikia pirmenybę, tokia jo vertybinė orientacija. Tai atsispindi žmogaus praktinėje veikloje, bei santykiuose su kitais žmonėmis. Tai ir pasimato žmogaus socialinis kryptingumas. Visi žmonės skirtingi: kiekvienas turi savitą ryšį su kultūra religija mokslu. Žmogų veikia aplinka – artimesnė (šeima), tolimesnė (darbinė, ekonominė, politinė). Aplinka kuria žmogų, žmogus – aplinką. Tačiau visi mes esame skirtingi, todėl etika negali visiems pritaikyti vienos taisyklės. Mes vertiname savo pačių poelgius, kaip gerus ar blogus, giriame ar peikiame, jiems pritariame ar smerkiame. Asmenis taip pat vertiname vadindami moraliais ar nemoraliais, sąžiningais ar ne. Taip pat vertiname socialinėje sferoje įstatymukiekvienam žmogui sąžinė pasako kuo gėris skiriasi nuo blogio, pagal tai ir vertiname. Pagrindinės moralės sąvokos – pareiga, atsakomybė, sąžinė, laisvė, savanoriškumas, valia, teisingumas, savęs vertė.

Moralumas – tai žmogaus sąžinė. Ir moralinė blogo ar gerdorovė neprievartiniu, dvasiniu būdu reguliuoja žmonių poelgius bei santykius, taip pat jų jausmus ir mintis. Ji įpareigoja elgtis žmones pagal sąžinę, laisvą valią, atsakomybę.

Dorovė – tai praktikos įvertinimas pagal socialiai pripažintus normatyvinius standartus. Perėjimas nuo subjektyvaus moralumo prie dorovės – būtina sądorovinės vertybės – tai ilgalaikis tikėjimas tuo, kad tam tikras veiklos principas ar egzistencinis idealas yra asmeniškai ar visuomenine prasme pirmenybinis kokių nors alternatyvų arba priešingų veiklos principų ar egzistencinių idealų atžvilgiu.

Dorovinės vertybės priklauso nuo istorinių, socialinių, kultūrinių vertybių.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (5127 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Etinės teorijos taikomos versle
    10 - 1 balsai (-ų)
Etinės teorijos taikomos versle . (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/etines-teorijos-taikomos-versle-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 21:28
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo