Etiniai viešojo administravimo principai ir jų ypatumai Lietuvos viešajame administravime


Įvadas. Viešojo administravimo etikos, kaip profesinės etikos samprata ir jos ypatumai. Etiško sprendimo viešajame administravime priėmimo samprata. Etiškų sprendimų viešajame administravime priėmimo svarba. Sprendimo priėmimo subjektas ir moralinis sprendimo priėmimo pagrindimas. Etiškų sprendimų priėmimo procesas. Viešojo administravimo etikos ypatumai Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nepaisant to, valstybės tarnautojų etiniam lavinimui, jų etinės savimonės ugdymui iš tiesų yra skiriama nepaprastai mažai dėmesio. Siekiant sugrąžinti visiškai ar iš dalies prarastą pasitikėjimą politine valdžia, pirmenybė yra teikiama teisiniam būdui, naujais įstatymais vis griežčiau reglamentuojant valstybės tarnautojų veiklą. Tačiau toks veiksmo laisvės ribojimas iš esmės tik skatina tarnautojų vengti atsakomybės ir rodyti kuo mažesnę iniciatyvą, o tai savo ruožtu tiesiogiai ar netiesiogiai atsiliepia jų padarytuose sprendimuose, kas gali veikti visos šalies ar atskiros bendruomenės piliečių gyvenimą. Būtent dėl šios priežasties visuomenės tarnautojams, politikams itin aktualu susipažinti su etiško sprendimo priėmimo procesu, įgyti įgūdžių, reikiamų tokiam sprendimui priimti t.y. lavinti profesinį etinį mąstymą[7].

Kadangi visuomenės tarnautojų etiškų sprendimų reikšmė ir svarba visuomenės raidai yra be galo didžiulė, apie tai nusprendžiau plačiau panagrinėti savo rašto darbe.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (5854 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teresa
  • Etiniai viešojo administravimo principai ir jų ypatumai Lietuvos viešajame administravime
    10 - 3 balsai (-ų)
Etiniai viešojo administravimo principai ir jų ypatumai Lietuvos viešajame administravime. (2014 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiniai-viesojo-administravimo-principai-ir-ju-ypatumai-lietuvos-viesajame-administravime.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:21
×