Etinio konflikto analizė: policininkų daryto vaizdo įrašo patekimas į viešumą


Etinio konflikto analizė. Vadybos , Verslo srityje kilusios etinės problemos pateikimas kartu su galimu sprendimu. Su reikalu susijusios informacijos testas. Suinteresuotųjų įtraukimo testas. Taisyklių - įstatymo testas. Pagrindinių veiksnių testas. Dienos šviesos testas. PRIEDAI Pirmas etinis konfliktas. Verslo srityje kilusios etinės problemos.


Pasirinkau nagrinėti etinio konflikto situaciją kuri įvyko šių metų sausio 19 dieną. Kai į viešumą pateko Vilniaus policininkų darytas vaizdo įrašas. Ši situacija nuskambėjo per visą Lietuvą.

Pasak Lietuvos dienraščių vaizdo įrašą elektroninių paštu gavo beveik visų pagrindinių interneto portalų ir televizijos stočių redakcijos. Vaizdo įrašas buvo nufilmuotas vieno iš Vilniaus policininkų, tai galima spręsti iš vaizdo įraše matomo Vilniaus policijos komisariato kiemo. Vaizdo įraše matoma policijos automobilyje sėdinti nuoga moteris, kuri galimai buvo apsvaigusi ir elgėsi gana neadekvačiai, daužė automobilines grotas. Pasak „lrytas“ žinių portalo moteris buvo sulaikyta po eismo įvykio, kuriame ji atsitrenkė į kitą automobilį ir atsisakė tikrintis blaivumą. O pakeliui į komisariatą moteris policijos automobilyje nusirengė ir policininkai veiksmą komisariato kieme filmavo tarnybiniu telefonu, pasak jų „ tai yra įprasta praktika, tokie įrašai vėliau pridedami prie tyrimo medžiagos, tai būna apsidraudimas, kad būtų įrodymai jei pareigūnus bandytų apkaltinti kokiais nors neteisėtais veiksmais“ . Tačiau kaip jie teigia vaizdo įrašas jokiu būdu negalėjo patekti į viešumą. Buvo pradėtas tyrimas. Tyrimo eigoje taip pat paaiškėjo, kad vis dėl to moteris turi psichologinių problemų.

Pagal esamą situaciją galima įžvelgti piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi kadangi pareigūnas nesilaikė užfiksuotų vaizdo įrašų duomenų tvarkymo taisyklių, Atlikęs tokius veiksmus policininkas pažemino policijos pareigūno vardą bei sulaužė policijos pareigūno priesaiką. Tai pagal 72 straipsnį 1 dalies, 7 punktą (savo poelgiu pažeminimas pareigūno vardas) jis buvo atleistas iš vidaus tarnybos. Policininkui gresia ir baudžiamoji atsakomybė.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1330 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viiktorija
  • Etinio konflikto analizė: policininkų daryto vaizdo įrašo patekimas į viešumą
    10 - 2 balsai (-ų)
Etinio konflikto analizė: policininkų daryto vaizdo įrašo patekimas į viešumą. (2020 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/etinio-konflikto-analize-policininku-daryto-vaizdo-iraso-patekimas-i-viesuma.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 15:27
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo