Etinio konflikto analizė: Vadybos srityje kilusios etinės problemos pateikimas kartu su galimu sprendimu


Etinio konflikto atvejo analizė. Nuoroda į straipsnį. Vadybos srityje kilusios etinės problemos pateikimas kartu su galimu sprendimu. Nuoroda į straipsnį.


Šis konfliktas iš principo kilo visiškai beprasmiškai dėl nenoro suteikti pilną Informaciją. Pažeidimo galėjo nebūti, o Seimo narys galėjo nepapulti į tokį interesų konfliktą, jeigu nuo pat pradžios būtų nusišalinęs nuo klausimų susijusių su vėjo jėgainės statymu ir konstatavęs faktą apie turimą nekilnojamąjį turtą. Kadangi tendencija yra tokia, kad ankščiau ar vėliau tokie dalykai pasiekia viešumą, norint išvengti etinio konflikto, ypač užimant tokią svarbią poziciją valstybės valdyme, svarbu yra šaliai aktualius sprendimus priimti nešališkai, o pastebėjus interesų konfliktą laiku nusišalinti nelaukiant tolimesnių skaidrumo užtikrinimo priemonių.

1. Kompetencijos testas. Šioje situacijoje pagrindinis veikėjas, iki situacijai pasiekiant viešumą, turėjo pilną teisė priimti sprendimus ir šią problemą panaikinti. Įmonės direktorius yra pagrindinis asmuo atsakingas už bendrovės skaidrumą, jos pelną, pajamas, bei įmonės mokamus mokesčius valstybei, dėl to ir atsakomybę bei sprendimų priėmimų teisę turi jis. Nors už klaidingai vedamą įmonės buhalteriją tiesiogiai atsakingas yra vyriausiasis bendrovės buhalteris, tačiau viršenybė ir didžiausia atsakomybė už įmonės klaidas krenta būtent vadovui, ypač įvertinus tai, kad ir pinigus, priklausančius įmonei, gavo būtent jis.

3. Su reikalu susijusios informacijos testas. Kol kas atsakingi asmenys, šiuo atveju FNTT bei Šiaulių apygardos prokuratūra visos reikiamos informacijos dar negavo, dėl to įvykis yra tiriamas toliau.

4. Suinteresuotųjų įtraukimo testas. Nei įmonės direktorius nei kiti įmonės darbuotojai, kurie yra tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su šia situacija į sprendimo priėmimą įtraukti nėra. Kadangi tai ne tik etinis konfliktas, bet ir nusikaltimas, sprendimo priėmimo pareiga perduota aukštesnei jurisdikcijai.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1394 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Etinio konflikto analizė: Vadybos srityje kilusios etinės problemos pateikimas kartu su galimu sprendimu
    10 - 2 balsai (-ų)
Etinio konflikto analizė: Vadybos srityje kilusios etinės problemos pateikimas kartu su galimu sprendimu. (2019 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/etinio-konflikto-analize-vadybos-srityje-kilusios-etines-problemos-pateikimas-kartu-su-galimu-sprendimu.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 17:38
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!