Etiškas sprendimas


VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės atvėjis. Etiško sprendimo priėmimo žingsniai Apžvelgti situacijos faktai. Esama problema. Identifikuoti susiduriančias suinteresuotas jėgas ir jų atsakomybę Šeimos gydytojas –. Vilniaus žinių laida „ Vilniaus žinios “ –. Apibūdintos situacijos susidarymo priežastis. Susidurančių jėgų vaidmenys ir jų puoselėjamos vertybės Šeimos gydytojas. Vilniaus žinių laida „ Vilniaus žinios “ ir visuomenė. Susidurančių jėgų motyvai ir tikslai Šeimos gydytojas –. Teigiamos ir neigiamos alernatyvų savybės 1 Alternatyva Teigiamos savybės. Vertybės ir prioritetai Vertybės , išskiriant prioritetus. Vertybės susijusios su alternatyva 1 Alternatyva –. Įmanomos alternatyvos 1 Alternatyva. Problemos sprendimas Sprendimo paaiškinimas. Sprendimo įvertinimas.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės šeimos gydytojas Jonas Jonaitis (vardas ir pavardė pakeisti), kuris savo gydytojo pareigas ėjo 2005 – 2015 metų laikotarpyje, pagal atliktą tyrimą ėmė nuo sergančių žmonių (pacientų). Vyriausioji Valstybės etikos komisija aiškino ir ne kartą pabrėžė, jog LR Baudžiamajame kodekse neteisėtai gautas arba siekiamas gauti nepagrįstas atlygis yra korupcijos forma, už kurią baudžiamą. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės šeimos gydytojas buvo siekiamas, fiksuojamas beveik tris mėnesius.

Žiniasklaidoje pateikta informacija skelbė, kad Vilniaus televizijos žinių laida „Vilniaus žinios“ tris mėnesius stebėjo šeimos gydytojo darbą sėdėdami ir klausdami pacientų ką jie neša gydytojui. Šio stebėjimo metu užfiksuota, kad 2015-10-25 paciento (Petro Petraičio) priėmimo metu buvo nešamas dovanų maišelis ir prie jo buvo pridėtas baltas vokas.

Visuomeninis stebėtojas pateikė visą turimą vaizdo bei rašytinė medžiagą apie Vilniaus miesto klinikinės ligoninės šeimos gydytoją Joną Jonaitį (vardas ir pavardė pakeisti) Vilniaus televizijos žinių laidai „Vilniaus žinios“. Reportaže „Vilniaus žinios“ kalbintas J. Jonaitis teigė, kad kartais pacientai atneša po išgydymo mažas dovanelės padėkai, kad padėjo jiems išsigydyti. Šeimos gydytojas žino, kad ėmimas kyšio yra baudžiamasis nusikaltimas, todėl piniginių vokelių neima.

Stebėtojas apklausęs pacientą Petrą Petraitį, išsiaiškinome, kad pacientas prieš einant prašyti pagalbos šeimos gydytojo Jono Jonaičio, nešė dovanų maišeli su kava ir saldainiais ir aišku vokas su pinigine verte. Pacientas teigia, kad šeimos gydytojas priėmė visas dovanas, net ir voką. Pasipriešinimo nebuvo iš šeimos gydytojo pusės.

  • Etika Aprašymas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (929 žodžiai)
  • Eva
  • Etiškas sprendimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Etiškas sprendimas. (2015 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiskas-sprendimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:08
×