Etiški sprendimai ir jų priėmimas verslo organizacijose


Šiauliai. Etiški sprendimai ir jų priėmimas verslo organizacijose Verslo etikos savarankiškas darbas. Etiško sprendimo esmė. Etika (graik. ethos – įprotis, charakteris. Etiškas sprendimų priėmimas yra vienas efektyviausių būdų užkirtsti kelią galimiems etikos pažeidimams. Nesvarbu, ar sprendimą priima vienas žmogus ar grupė asmenų. Etiški sprendimai ir etikos problemos organizacijose. Septynių etapų sprendimų priėmimo tvarka. Etikos problemos analizė. Kaip spręsti konfliktą tarp darbdavio ir darbuotojo dėl naudojimosi internetu asmeniniais reikalais darbo metu. Pagal pirmąjį etapą reikia nustatyti svarbiausius faktus. Remiantis antruoju etapu reikia išskirti etines problemas. Trečiąjame etape reikia išvardinti visas galimas sprendimo alternatyvas. Ketvirtąjame etape nustatomi pagrindiniai suinteresuotieji. Penktąjame etape taikant etines teorijas. Šeštąjame etape reikia nustatyti ar pasirinktai alternatyvai bus kokie nors praktiniai suvaržymai. Septintąjame etape reikia pasirinkti kokie veiksmai turėtų sekti. Išvados. Kiekvieno verslininko veiklos efektyvumo svarbiausias rodiklis – sprendimų priėmimas. Konfliktai kolektyve vadovui dažnai kainuoja daug nervų.


Etiški sprendimai ir jų priėmimas verslo organizacijose Verslo etikos savarankiškas darbas.

Pagal pirmąjį etapą reikia nustatyti svarbiausius faktus. Pirmas faktas – direktorius laiku nesulaukė ataskaitos. Antras faktas – buvo apkaltintas skyriaus vedėjas, nors tai nebuvo vien jo kaltė. Trečias faktas – dėl ataskaitos nepristatymo direktorius turės pasiaiškinti įmonės vadovui per akcininkų susirinkimą. Ketvirtas faktas- įvyko tarpusavio konfliktas tarp skyriaus vedėjo ir apskaitininko.

Trečiąjame etape reikia išvardinti visas galimas sprendimo alternatyvas. Vadovas gali atjungti internetą būtent to darbuotojo kompiuteryje; Pasiūlyti įdiegti programą, kuri prižiūri kokius tinklapius naudoja darbuotojas ir kiek laiko praleidžia darbo metu naudodamasis šiais tinklapiais.

Ketvirtąjame etape nustatomi pagrindiniai suinteresuotieji. Priimtas sprendimas turės įtakos visiems darbuotojams. Skyriaus vadovas laiku gaus reikiamus duomenis ataskaitoms sudaryti, o direktorius taip pat laiku gaus ataskaitas ir galės jas pristatyti susirinkimuose.

Penktąjame etape taikant etines teorijas, įvertinamas pasirinktų alternatyvų moralumas. Pagal etiškumą tai alternatyva apriboti internetą kompiuteryje yra geriausia, nes tai nėra pažeidžiamos jokios darbuotojo teisės, nei yra taikomas atlyginimo mažinimas už blogą darbą. Problema bus pašalinta ir darbas vyks efektyviau, ir darbdavys mokės algą už tikrai dirbamą darbą.

Šeštąjame etape reikia nustatyti ar pasirinktai alternatyvai bus kokie nors praktiniai suvaržymai, kurie turės įtakos pasirinktam sprendimui.

  • MS PowerPoint 649 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (620 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugne
  • Etiški sprendimai ir jų priėmimas verslo organizacijose
    10 - 1 balsai (-ų)
Etiški sprendimai ir jų priėmimas verslo organizacijose. (2019 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/etiski-sprendimai-ir-ju-priemimas-verslo-organizacijose.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 18 d. 02:14
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema