Etiško sprendimo priėmimas


Įvadas. Etikos problemos pristatymas. Etinės problemos sprendimo būdas vadovaujantis M. Velasqueso etinių sprendimų priėmimo modeliu. Etapas Svarbiausių faktų nustatymas. Etapas Etinių problemų išskyrimas. Etapas Kokios galimos alternatyvos? Etapas Kas yra pagrindiniai suinteresuotieji? Etapas Alternatyvų etiškumas. Etapas Kokie yra praktiniai apribojimai? Etapas Kokie veiksmai turėtų sekti? Išvados.


Įmonėje yra paskiriamas ministerijos viešųjų pirkimų skyriaus atsakingas pareigūnas. Rangovas, kuris aptarnavo ministerijos spausdinimo ir kopijavimo įrangą pastaruosius dvejus metus, pasiūlo pareigūnui galimybę nemokamai įrengti kompiuterį jo namuose. Per tuos dvejus metus jis su šiuo žmogumi susidraugavo. Darbuotojui tenka dirbti daug viršvalandžių namuose, ypač savaitgaliais, todėl kompiuteris būtų labai naudingas. Pats kompiuterio įsigyti neturi galimybės. Jo draugas rangovas sako, jog kompiuteris yra palyginti senas, todėl jo vertė esanti nedidelė. Jis teigia, kad gali kompiuterį pasilaikyti tiek, kiek jam reikės. Darbuotojas pasiūlymą priima. Po trijų mėnesių reikės atnaujinti ministerijos įrangos aptarnavimo sutartį, o jis bus komitete, kuris spręs, su kuo tą sutartį sudaryti. Kadangi pareigūnas bus konkurso dėl paslaugų pirkimo sutarties sudarymo komitete, todėl jam gresia didelis interesų konfliktas. Aplinkiniams yra panašu tai, jog jo užimamos pareigos jam yra labai naudingos.

2.

Remiantis pateikta situacija paskirtas ministerijos viešųjų pirkimų skyriaus atsakingas pareigūnas sutinka su rangovu naudotis darbovietės kompiuteriu savo namuose be jokio raštiško susitarimo. Tačiau prieš pasiimant kompiuterį į namus nebuvo pasirašyta jokia sutartis, kuria būtų galima naudotis darbovietės kompiuteriu už darbo ribų, nepaisant kompiuterio senumo. Kadangi paskirtas pareigūnas komitete yra atsakingas už atnaujintos ministerijos įrangos aptarnavimo sutartį, kitų darbuotojų atžvilgiu kyla nepasitenkinimas, jog jis gali pasirašyti sutartį su rangovu iš kurio gavo pasiūlymą naudotis kompiuteriu namuose. Numanomas ir interesų konfliktas dėl piktnaudžiavimo turima valdžia.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1222 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Etiško sprendimo priėmimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Etiško sprendimo priėmimas. (2016 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/etisko-sprendimo-priemimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 06:58
×