Etiškų sprendimų priėmimo būdai


Etiškų sprendimų priėmimo būdai. Etiško sprendimo sąvoka. Pagrindinis administracinio gyvenimo bruožas būtinybė priimti sprendimus. Ir menkiausio sprendimo priėmimas reiškia atsakomybę. Etiškas sprendimas yra atspindintis. Etinis (moralinis) pagrindimas rodo asmens subrendimą, reikalingą etiškiems sprendimams priimti. Etiško sprendimo priėmimo procesas. Etiškas sprendimas gali remtis Praktiškais sumetimais. Priklausyti nuo situacijos. C. Lewis pabrėžia, kad visuomenės tarnautojo veiksmas ar sprendimas turi atitikti tris kriterijus. M. Guy teigia, kad etiškas sprendimo priėmimas apima problemos apibrėžimą. Etiško sprendimo priėmimo žingsniai. Apžvelgti situacijos faktus Identifikuoti. Tiksliai apibūdinti įmanomas. Etiško sprendimo svarba. Etiškas sprendimų priėmimas yra vienas efektyviausių būdų užtikrinti kelią galimiems etikos pažeidimams. Priimamas etiškas sprendimas daro įtaką. Visuomenes gyvenimui (ne tik materialine prasme) asmens. Prieš priimant bet.

Etiškas sprendimas yra atspindintis (remiasi asmens mintimis ir turimu patyrimu) principingas (rodo puoselėjamas vertybes (principus)) normatyvinis (reiškia pasirinkimą).

Priklausyti nuo situacijos. Gyvenime susiklostančios situacijos yra kur kas sudėtingesnės nei atskirų teorijų pateikiami pavyzdžiai. Kiekviena situacija yra unikali, todėl ne visada paprasta pritaikyti teorinius sprendimus. Bet kokia politika ir sprendimai veikia žmones ir jų gyvenimą. Todėl net ir remiantis teorijų siūlomais sprendimais reikia apsvarstyti galimas pasekmes, o prieš priimant galutinį sprendimą visuomet reikia atsižvelgti į konkrečią situaciją.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 8 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (461 žodžiai)
  • Fyfyfyfg
  • Etiškų sprendimų priėmimo būdai
    10 - 8 balsai (-ų)
Etiškų sprendimų priėmimo būdai. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/etisku-sprendimu-priemimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 10:42
×