Etnografiniai valakiniai kaimai


Kraštovaizdžio pažinimas yra būtina sąlyga kraštovaizdžio politikos krypčių formavimui ir įgyvendinimui. Kraštovaizdžio tvarkymo darbai, ypač jautriose gamtinėse teritorijose, turi būti itin gerai suplanuoti ir atsakingai vykdomi, kad kuo mažiau būtų pažeisti gamtiniai komponentai, biologinė įvairovė. Kaip žinoma, kraštovaizdis tik tada laikomas gražiu, kai visos jo sudedamosios dalys – reljefas, laukai, pievos, vandenys ir miškai – sudaro darnią, mūsų kraštui būdingą kompoziciją. Ginduliai – kaimas klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje, sendvario seniūnijoje, į šiaurės rytus nuo klaipėdos, prie plento šilutė – palanga. Aplankyti gindulius - kol dar yra senų pastatų, senų gyventojų ir kol ši vietovė - dar kaimas. Mat tas kilometras iki klaipėdos jau nieko nebereiškia ir čia pilna artėjančio miesto ženklų. Darbo objektas gindulių kaimas. Darbo tikslas išanalizuoti gindulių kaimo gamtovaizdį. Uždaviniai suformuluotam tikslui pasiekti iškeliami tokie uždaviniai. Išanalizuoti gindulių kaimo geodrafinę padėtį, aplinką, išteklius;. Atlikti tyrimą ir pateikti išanalizuoto objekto vertinimo lentelę;. Atlikti tyrimo rezultatų analizę;. Parengti išvadas ir pasiūlymus.

Šiuo metu Lietuvoje kur bevažiuosi vis matai vykstančias statybas ir it grybus po lietaus kylančius namus. Yra labai įdomu kaip atrodė namai ir jų grupės, t.y. kaimai, senovėj, į kokius kaimų tipus jie skirstėsi, kaip atrodė ir vystėsi kaimų struktūra Lietuvos istorijos raidoje. Pirmosios gyvenvietės dabartinėje Lietuvos teritorijoje atsirado mezolito laikotarpiu, pastatai buvo primityvūs, nes gyventojai tuo metu buvo klajokliai ir įsikurdavo tik laikinai. Augant žmonių poreikiams, keičiantis profesijoms, pirmykštei bendruomeninei santvarkai keičiantis į feodalistinę, o šią keičiant kapitalistinei, kito ir kaimų bei vienkiemių struktūra. Vieni kaimų tipai nyko, juos keitė kitos gyvenviečių formos, todėl yra įdomu išanalizuoti kaip vystėsi kaimų istorinė raida.

Darbo tikslas – išanalizuoti kaip vystėsi kaimų struktūra Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1. išanalizuoti kokios Lietuvoje susiformavo gyvenviečių formos, kokiais pagrindiniais bruožais jos pasižymėjo;

2. išnagrinėti kaip keitėsi kaimų formos;

3. išanalizuoti valakinio-gatvinio tipo kaimus;

4. pateikti pavyzdžių ir pagrindines išvadas.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 291 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (3524 žodžiai)
  • Rasa
  • Etnografiniai valakiniai kaimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Etnografiniai valakiniai kaimai. (2013 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/etnografiniai-valakiniai-kaimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:56
×