Etnografinis regionas aukštaitija


Referatas apie aukstaitija. Etnografiniai regionai aukstaitija. Potemes etnograziniai regionai aukstaitija. Aukstaitijos etnine kultura.

Įvadas. Lietuvos etnografinis regionas Aukštaitija. Istorija. Tarmė. Architektūra. Drabužiai. Maistas. Išvados. Priedai. Aukštaičių drabužiai. Architektūra. Informacijos šaltiniai.

Aukštaitija plačiąja prasme itin turtinga tarmių, tradicinių papročių, tradicinės architektūros, gyvensenos ir kito istorinio etnokultūrinio paveldo įvairove. Tai yra istorinė etnografinė ir kartu etninės Lietuvos subetninė sritis. Šiandieninė Aukštaitija pasižymi tarmių, gyvensenos ir etninės kultūros įvairove, nes yra paveldėjusi didelių etninių darinių palikimą.

Aukštaitijos vaizdinga gamta, sukūrė tautosakos pradą, aukštaičių tarmės pagrindu susiformavo bendrinė lietuvių kalba. Aukštaičiai mėgo puoštis. Tai atspindi ir tradiciniai aukštaitiški drabužiai. Aukštaitijos moterų drabužiai dažnai vadinami pačiais archajiškiausiais Lietuvoje. Drabužių skiriamasis bruožas – Vyraujanti balta spalva. Aukštaičių virtuvę įtakoja istorinės aplinkybės, gyvenamoji vieta ir gyvenimo būdas, tradicijos ir papročiai, tarmė ir panašiai.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2189 žodžiai)
  • Kolegija
  • Domantė
  • Etnografinis regionas aukštaitija
    8 - 1 balsai (-ų)
Etnografinis regionas aukštaitija. (2014 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/etnografinis-regionas-aukstaitija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 07:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo