Eukariotiniai organizmai: gyvūninė ląstelė ir Tariamos gyvybės formos: bakteriofagai


Eukariotiniai organizmai gyvūninė ląstelė ir. Tariamos gyvybės formos bakteriofagai. Gyvūninės ląstelės sandara. Eukariotiniai organizmai gyvūninė ląstelė. Gyvūninės ląstelės požymiai. Branduolys. Nuo citoplazmos skiria dviejų membranų struktūra – branduolio apvalkalas. Mitochondrija. Svarbiausia funkcija –. Endoplazminis tinklas (ET). Sudarytas iš labai. Goldžio kompleksas. Sudėtingas, aplink branduolį išsidėsčiuosio tinklo formos. Lizosomos. Membraninės pūslelės pripildytos hidrolizinių fermentų. Ribosomos. Neturi membranos Sudaryta iš rRNR ir struktūrinių baltymų. Bakteriofagas. Tai – virusas, gebantis užkrėsti bakterines ląsteles. Jų ryšys su. Bakteriofago sandara. Fagai, kaip vektoriai, yra geresni už plazmides. Bakteriofago panaudojimas medicinoje. Virusų morfologinė įvairovė. Yra išskiriamos kelios pagrindinės virusų morfologinės šeimos kurios skiriasi ne tik išoriniais požymiais. Bakteriofagų šeimų morfologiniai ir genetiniai požymiai. Bakteriofagų morfologiniai tipai (A–C, 1–3) ir šeimos.


Svarbiausia funkcija – ATP sintezė. Skylant organiniams junginiams atsiskiria CO2 , H2O ir cheminė energija. Cheminė energija panaudojama ATP molekulių sintezei.

Sudarytas iš labai smulkių kanalėlių einančių per visą citoplazmą ir jungiančių ląstelės membraną su branduolio membrana. ET prie kurio tvirtinasi ribosomos ir sintetina bei išskiria baltyminius sekrecinius produktus - membranų baltymus, vadinamas grūdėtuoju. Lygusis endoplazminis tinklas neturi ribosomų, dėl to vadinamas lygiuoju. Dalyvauja lipidų viduląstelinių angliavandenių sintezėje, įvairios detoksikacijos reakcijos.

Sudėtingas, aplink branduolį išsidėsčiuosio tinklo formos. Sudarytas iš plokščių, pusmėnulio formos cisternų, kuriose susiformuoja smulkios transportinės pūslelės. Goldžio komplekso morfologija, kinta priklausomai nuo ląstelės funkcinės būklės. Čia kaupiami ir modifikuojami baltymai, angliavandeniai ir lipidai, kuriuos paskirsto lizosomoms ar sekrecinėms pūslelėms.

Membraninės pūslelės pripildytos hidrolizinių fermentų. Virškina į ląstelę patekusias maisto medžiagas. Skirstomos į pirmines ir antrines Pirminės: sudaro hidrolizinių fermentų rezervą, jose nėra virškinamojo substrato, jos gali paimti molekules iš citoplazmos arba susilieti su endocitozinėmis pūslelėmis. Antrinės: atsiranda pirminei lizosomai susiliejus su virškinamuoju substratu, taip prasideda hidrolizinis fagosomos skaldymas.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1887 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (573 žodžiai)
  • Žilvinas
  • Eukariotiniai organizmai: gyvūninė ląstelė ir Tariamos gyvybės formos: bakteriofagai
    10 - 8 balsai (-ų)
Eukariotiniai organizmai: gyvūninė ląstelė ir Tariamos gyvybės formos: bakteriofagai. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/eukariotiniai-organizmai-gyvunine-lastele-irtariamos-gyvybes-formos-bakteriofagai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:53
×