Eurazijos alijansas


Eurazijos aljanso (rusija, kinija, indija, vidurinės azijos šalys) ekonominis, finansinis, politinis bendradarbiavimas bei augimas. Rusija. Rusija ir azijos-ramiojo vandenyno regionas. Rusijos nacionalinis saugumas artimuosiuose rytuose. Rusija per metus pardavė ginklų už rekordinę sumą. Kinija. Ekomomika. Kosmoso varžybos azijoje intensyvėja. Indija. Ekonomika. Indija tikisi kuklesnio augimo. Vidurinės azijos šalys. Koks yra visuotinės ekonomikos ir finansų krizės poveikis vidurinės azijos šalims? Kazachija. Rusijos – indijos – kinijos trilypė sąjunga rusijos strategijoje. Kai buvę priešai tampa draugais – kinijos motyvai vs indijos motyvai. Trilogijos perspektyvos. Išvados. Literatūros sąrašas.

ES Vidurinės Azijos strategijoje, priimtoje 2007m. ir skelbiamoje Vidurinei Azijai skirtoje Europos išorės veiksmų tarnybos svetainėje, tvirtinam, kad ES labai suinteresuota, jog Vidurinė Azija būtų taikus, demokratinis ir ekonomiškai klestintis regionas ir jog šie tikslai tarpusavyje glaudžiai susiję. Strategijoje pažymima, kad stiprinant Vidurinės Azijos šalių įsipareigojimus tarptautinei teisei, teisinės valstybėms principams, žmogaus teisėms, demokratinėms vertybėms ir rinkos ekonomikai bus skatinamas saugumas ir stabilumas. Strategijoje minimos konkrečios priemonės apima nuolatinį politinį dialogą užsienio reikalų ministrų lygmeniu, Europos švietimo iniciatyvą, Teisinės valstybės iniciatyvą, nuolatinį dialogą siekiant rezultatų žmogaus teisių srityje su kiekviena Vidurinės Azijos valstybe ir nuolatinį dialogą energetikos klausimais. Vykdant teisinės valstybės iniciatyvą turėtų būti sprendžiami kiekvienos šalies nurodyti konkretūs prioritetiniai klausimai. Strategijoje nurodoma, kad ES teiks paramą teismų reformai ir teisėkūrai administravimo bei prekybos srityse. Tai galėtų padėti pritraukti ES bendrovių investicijas ir derėtų su siekiu skatinti energetikos, transporto ir prekybos infrastruktūros vystymąsi. Strategijos bendrųjų pavojų ir iššūkių skyriuje daugiausia aptariami pasienio valdymo klausimai. Tam skiriama didžioji dalis ES paramos Vidurinei Azijai. Minima, kad ES „sustiprins bendradarbiavimą su Vidurinės Azijos valstybėmis kovojant su tarptautiniu terorizmu“, tačiau nenurodoma, ką tai galėtų reikšti praktiškai. Strategija papildyta kiekvienos iš penkių regiono šalių prioritetais.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (5535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglute
  • Eurazijos alijansas
    10 - 3 balsai (-ų)
Eurazijos alijansas. (2013 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/eurazijos-alijansas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:40
×