Euribor vaidmuo


Įvadas. EURIBOR atsiradimas ir vaidmuo. Euribor nustatymas. Libor skandalas. Padariniai. Poveikis Lietuvai. Reforma. Išvados. Literatūra.


Šio darbo tikslas yra:

aptarti LIBOR manipuliacijos padarinius;  pateikti reformos planą.

Panašiu principu yra nustatomos ir kitos tarpbankinės palūkanų normos (LIBOR, VILIBOR ir kt.), skiriasi tik bankų, teikiančių savo siūlymus dėl būsimos palūkanų normos, skaičius ir procentas kiek yra atmetama didžiausių ir mažiausių reikšmių. Ilgą laiką buvo skelbta, kad toks nustatymo mechanizmas yra saugus ir patikimas, tačiau 2012 m. plačiai nuskambėjęs LIBOR skandalas parodė, jog mechanizmas turi didelių spragų.

Tvirta metodologija: rodikliai ir jų nustatymo procesas turi būti dokumentuotas, kad galėtų būti kontroliuojamas ir esant reikalui patikrintas jo patikimumas. Rodikliai turi būti nustatomi atsižvelgiant į esamą padėtį rinkoje, įvertinant esamas kainas, apimtis ir skolinimo riziką.

Finansų analitikai pastebėjo įtartinus LIBOR dinamikos pokyčius 2007 m. Buvo išsiaiškinta, jog prasidėjus finansų krizei, buvo skelbiamas itin mažas LIBOR, neatspindintis realios rinkos situacijos. Bankai dirbtinai mažino savo viešai skelbiamą skolinimosi kainą, siekdami nuslėpti tikrąją finansinę padėtį, taip siekdami išvengti žalos savo reputacijai.

Antra, šis skandalas turėjo neigiamos įtakos ne tik Londono, kaip pasaulio finansų centro, ir 300 metų senumo banko „Barclays“ reputacijai, bet ir visam bankiniam sektoriui. Po skandalo kai kurie bankai (pvz.: ,,Citibank“) pasitraukė iš tarpbankinių palūkanų normos nustatymo mechanizmo, nenorint rizikuoti savo reputacija dėl galimai krintančių įtarimų.

Palūkanas nustatantiems banko darbuotojams bus griežtai draudžiama komunikuoti su prekybos sandorius atliekančiais darbuotojais.

pokyčių nustatant LIBOR tai skatintų peržiūrėti ir kitų tarpbankinių palūkanų normų skaičiavimo metodiką.

Dėl nedidelio išvestinių priemonių sandorių skaičiaus, Lietuvai padariniai nebuvo tokie skaudūs kaip kitoms valstybėms.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 177 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2325 žodžiai)
  • Sandra
  • Euribor vaidmuo
    10 - 5 balsai (-ų)
Euribor vaidmuo. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/euribor-vaidmuo.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:16
×