Euro įvedimas Lietuvoje už ir prieš


Euras Lietuvoje. Už ar prieš? Tikslas. Uždaviniai. Euro įvedimo Lietuvoje pliusai. Euro įvedimo pliusai. Uab nuomonės. Euro įvedimo Lietuvoje minusai. Euro įvedimo minusai. Lietuvos piliečių nuomonė. Tyrimas. Lietuvos įsipareigojimas. Neįsivesto euro pasekmės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Išanalizuoti argumentus už ir prieš euro įvedimą Lietuvoje.

Susipažinti su argumentais už euro įvedimą Lietuvoje Susipažinti su argumentais prieš euro įvedimą Lietuvoje Nagrinėti piliečių nuomonę euro įvedimo klausimais.

Turint nacionalinę valiutą, galima leisti jos kainai laisvai svyruoti kitų šalių valiutų atžvilgiu; Prekybos su euro zonos šalimis pagyvėjimas, nes nebeliks valiutos keitimo išlaidų atsiskaitant eurais. (Nauda iš jų panaikinimo būtų apie 175–350 mln. litų.); Didesnis kainų skaidrumas. bendra valiuta skatina, nors ir netiesiogiai, įvairių ūkio sričių integraciją, vartotojų apsaugos, konkurencijos sąlygų teisės aktų derinimą.

Atsisakius nacionalinės valiutos išnyksta ir su ja siejamos problemos, nebekyla problemų dėl kurso neapibrėžtumo; Lietuvai tapus visateise EPS nare, prekybos apimtis gali ir padvigubėti. (A. Frankel ir Andrew K. Rose (2002) nustatė, kad, prekybos apimčiai padidėjus 1 procentu, pinigų sąjungos šalių pajamos. vienam gyventojui padidėja maždaug 0,3 procento. ) Mažesnės palūkanų normos ir su jomis susijusios geresnės vartojimo bei investavimo galimybės (didesnis vartojimas, didesnės investicijos, mažesnės valdžios sektoriaus skolos tvarkymo išlaidos.

Kaip, Jūsų nuomone, keisis kainos Lietuvoje įvedus eurą? (proc.) Viskas brangs 60,6 Kai kas brangs dėl vartotojams nepalankaus kainų apvalinimo 25,3 Kainos nesikeis 5,5 Kaip kas atpigs 1,1 Viskas atpigs 0,2 Nežino/ neatsakė 7,3 Iš viso:100.

Nuo 2004 m. 05 mėn 01d. Lietuva Europos sąjungos (ES) narė Ekonominės ir pinigų sąjungos narė (EPS).

  • Politologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 701 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (1190 žodžiai)
  • Shudamaka
  • Euro įvedimas Lietuvoje už ir prieš
    10 - 3 balsai (-ų)
Euro įvedimas Lietuvoje už ir prieš. (2014 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/euro-ivedimas-lietuvoje-uz-ir-pries.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:13
×