Euro įvedimas Lietuvoje


Euro ivedimas lietuvoje referatas. Euro įvedimas esė. Ekonomine analize lietuvoje euro ivedimas. Euro valiuta lietuvoje ese. Euro ivedimas lietuvoje esė. Naujo produkto ivedimas diplominis. Euro ivedimas referatas. Kas reguliuoja euro ivedima?. Euro įvedimas lietuvoje mokslo darbas.

Įvadas. Euro įvedimo rekšmė es. Litas – fiksuota valiuta. Lietuvos integracija į es. Ar lietuvai reikia euro? Lietuva – būsima euro zonos narė. Pokyčiai, pakeitus litą euru. Skaudi patirtis. Ar bendra valiuta pateisino lūkesčius? Išvados. Literatūra. Europiečiams reikėjo dviejų pasaulinių karų, kad būtų pradėta ieškoti naujų Europos valstybių vienybės formų. Nenorėdamos kartoti po Pirmojo pasaulinio karo padarytų klaidų, demokratinės Europos vyriausybės ieškojo vienijimosi būdų ir pasirinko politinę, ekonominę ir finansinę integraciją. Ši integracija vyko įvairiomis formomis ir perėjo keletą laipsniškos plėtotės etapų. Dar 1951 m. Paryžiaus sutartimi įkurta Europos anglies ir plieno bendrija;1957 m. Romos sutartimis-Europos Ekonominė Bendrija ir Europos atominės energetikos bendrija;1986 m. Vieningos Europos aktas ir, 1992 m. Mastrichto sutartis susiejo Europos šalis tvirčiau negu įprastinės suverenių valstybių sutartys.1993 m. lapkričio 1 d., įsigaliojus Mastrichto sutarčiai, padėti konstituciniai Europos Sąjungos (ES) pamatai, ir jai priklausiančios valstybės negrįžtamai pasuko tiek politinės, tiek ekonominės ir valiutų sąjungos linkme.(www.ausis.gf.vu.lt ,V.Laurinavičius. Euras, 2002/02/02). Europos Sąjungos siekis –sukurti glaudžius bendradarbiavimo santykius tarp šalių narių ir jų gyventojų. 2002 m. Sausio 1 d. tapo istorine 306 milijonams Europos žmonių Taigi nuo 2002 m. euras tapo vienintele teisėta atsiskaitymo priemone visoje euro zonoje.(www.ausis.gf.vu.lt V. Laurinavičuis.Euras,2002/02/02). Pinigų politika,kuri lig šiol buvo kiekvienos šalies reikalas, buvo perduota į Europos centrinio banko rankas.Euro kursą kitų pasaulio valiutų atžvilgiu nustato ir reguliuoja Europos centrinis bankas. Euras tapo dar vienu ES simboliu, kokie dabar yra Europos vėliava arba Europos himnas. Per pastaruosius 40 metų tai bene pats reikšmingiausias žingsnis Europos integracijos linkme.Tuo metu, Lietuvai, kuri dar tik ruošėsi stojimui į Europos Sąjungą, šis įvykis taip pat turėjo didelę reikšmę, nes Lietuvos prekyba buvo vis labiau perorientuojama Vakarų kryptimi ir šalies ūkis vis glaudžiau siejamas su Europos Sąjungos šalių ekonomika.Todėl jau nuo 2002 m. vasario 2 d. litas vietoj JAV dolerio fiksuotu kursu buvo susietas su euru.(www.lrt.lt R.Šarkino kalba “Lietuvos kelias į euro zoną“).

Atliko: v/n 3/4 grupės student europiečiams reikėjo dviejų pasaulinių karų, kad būtų pradėta ieškoti naujų europos valstybių vienybės formų. Ši integracija vyko įvairiomis formomis ir perėjo keletą laipsniškos plėtotės etapų. Dar 1951 m. Vieningos europos aktas ir, 1992 m. 1993 m. Lapkričio d. (www. Ausis. Gf. Vu. Lt ,v. Laurinavičius. Euras, 2002/02/02). Pagrindiniai europos sąjungos tikslai buvo šie .

. Skatinti ekonominį ir socialinį progresą (bendra rinka buvo sukurta 1993 m. ;bendra valiuta pristatyta 1999 m. ).

. Užtvirtinti es identitetą tarptautiniu lygiu (per europos humanitarinę pagalbą ne es šalims, bendrą užsienio ir saugumo politiką, pagalbą ištikus tarptautinėms krizėms; išlaikant bendrą poziciją tarptautinėse organizacijose).

. Įvesti europos piletybę (ne pakeičiant valstybės piletybę, bet ją papildant bei suteikiant pilietinių ir politinių teisių europos piliečiams).

. Sukurti taiką, saugumą ir teisingumą (tai susiję su bendra rinka ir ypač su laisvu žmonių judėjimu).

. Laikytis ir kurti es įstatymų bazę (visi europos institucijų priimti įstatymai bei įkūrimo sutartys). (www. Euro. Lt žinios apie europos valiutų sąjungą, balticsea academy).

1999 m. Sausio d. Vienuolikoje europos sąjungos valstybių (airijoje, austrijoje, belgijoje, ispanijoje, italijoje, liuksemburge, nyderlanduose, portugalijoje, prancūzijoje, suomijoje ir vokietijoje ), kurios dalyvavo trečiajame ekonominės ir pinigų sąjungos (eps) etape, atsiskaitymams negrynais pinigais buvo įvesta bendra valiuta – euras(eur). Prie naujos valiutos neperėjo tik šalys: finansinio egzamino neišlaikiusi graikija, ir su nacionaline valiuta nepanorusios atsisveikinti danija, švedija ir didžioji britanija. (www. Ausis. Gf. Vu. Lt v. Laurinavičius. Euras,2002/02/02). Euras, nustačius europos sąjungos valstybių nacionalinių valiutų ir euro fiksuotus tarpusavio keitimo kursus, pirmiausiai buvo pradėtas naudoti tik valiutų biržose ir prekiaujant vyriausybių vertybiniais popieriais, palaipsniui perkeliant į visą bankininkystės ir finansų sektorių. Taigi, pereinamuoju laikotarpiu, nuo 1999 m. Sausio d. Iki 2001 m. Gruodžio 31 d. , euras buvo naudojamas tik atsiskaitant negrynaisiais pinigais. Nuo 2002 m. Sausio d. Dvylika europos šalių visam laikui atsisakė savo nacionalinių valiutų ir įsivedė visoms bendrą valiutą - eurą. Pereinamuoju laikotarpiu, kurio trukmė kiekvienoje šalyje buvo skirtinga, naujieji euro banknotai ir monetos buvo naudojami kartu su tos šalies nacionaline valiuta, bet tai truko tik labai trumpą laiką.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 115 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (5307 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Euro įvedimas Lietuvoje
    8 - 3 balsai (-ų)
Euro įvedimas Lietuvoje. (2011 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/euro-ivedimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:57
×