Euro įvedimo įtaka Estijos, Slovakijos ir Slovėnijos valstybių finansų sistemai: pokyčiai ir pasekmės


Įvadas. Bendra teorinė analizė apie euro įsivedimą į šalį. Estijos finansinė situacija po euro įvedimo. Slovakijos finansinė situacija po euro įsivedimo. Slovėnijos finansinė situacija po euro įsivedimo. Išvados. Literatūra. Priedai.

Temos aktualumas: Kyla vis didesnis poreikis plačiau diskutuoti apie eurą įsivedusių valstybių finansinę situaciją, nes tai yra aktualu kitoms valstybėms planuojančioms įsivesti eurą. Lietuva yra viena iš jų. Žinodami apie jau įsivedusių šalių finansinę būklę galima spręsti ir apie tolesnius savo šalies planus.

Darbo tikslas – išanalizuoti euro įvedimo Estijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje teigiamus ir neigiamus aspektus, pokyčius ir pasekmes šių šalių ekonomikai prieš ir po euro įvedimo.

Uždaviniai:

1. Įvertinti Estijos, Slovakijos ir Slovėnijos finansinę situaciją prieš ir po euro įvedimo, remiantis tam tikrais makroekonominiais rodikliais (infliacijos, valdžios sektoriaus skolos, BVP, biudžeto deficito ir t.t)

2. Išanalizuoti į ekonominę ir pinigų sąjungą įstojusių valstybių naudą ir nuostolius teoriniu aspektu.

3. Išsiaiškinti kokius teigiamus ir neigiamus pokyčius euro įvedimas sukėlė Estijai, Slovakijai ir Slovėnijai, akcentuojant problemines sritis.

4. Aptarti kokia finansinė situacija šiose šalyse yra šiuo laikotarpiu.

  • Microsoft Word 360 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (4363 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Euro įvedimo įtaka Estijos, Slovakijos ir Slovėnijos valstybių finansų sistemai: pokyčiai ir pasekmės
    10 - 4 balsai (-ų)
Euro įvedimo įtaka Estijos, Slovakijos ir Slovėnijos valstybių finansų sistemai: pokyčiai ir pasekmės. (2015 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/euro-ivedimo-itaka-estijos-slovakijos-ir-slovenijos-valstybiu-finansu-sistemai-pokyciai-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 18:13
×