Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybės, Europos bankų sąjunga


Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybės, Europos bankų sąjunga. Įvadas. Euro zona. Europos Centrinis Bankas (ECB). Europos centrinių bankų sistema (ECBS). Eurosistema. Komercinių bankų priežiūra ir reguliavimas. Europos bankų sąjunga. ES bankų sąjungos pagrindinės funkcijos, susitarimai. Europos bankų priežiūros mechanizmas.  . Bendras pertvarkymo mechanizmas. Bendras pertvarkymo mechanizmas. Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybės, Europos bankų sąjunga.


Tyrimo objektas – Europos bankų sąjunga bei Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybės. Darbo tikslas – išanalizuoti Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybes bei apžvelgti Europos bankų sąjungą. Darbo uždaviniai: Pateikti euro zonos, eurosistemos, ECB ir ECBS apibrėžimus bei tikslus; Apibūdinti komercinių bankų priežiūrą ir reguliavimą; Apibūdinti Europos bankų sąjungą.

Europos centrinių bankų sistemą sudaro Europos Centrinis Bankas kartu su ES nacionaliniais centriniais bankais. ECBS priklauso visų ES valstybių narių, ir priėmusių eurą, kaip nacionalinę valiutą, ir ne, nacionaliniai centriniai bankai . Pagrindinis ECBS uždavinys yra palaikyti kainų ir ES piniginio vieneto euro stabilumą. Ši palaikymo politika turi būti nepriklausoma ir remtis šalių nacionaline ekonomine ir socialine politika.

ECBS konsultuoja dėl norminių ir priežiūros reikalavimų finansų įstaigoms kūrimo ir peržiūrėjimo. Didelę šios patariamosios funkcijos dalį atlieka ECB, dalyvaudamas atitinkamų tarptautinių ir Europos reguliavimo ir priežiūros institucijų darbe. Kompetentingos ES ir nacionalinės institucijos dažnai kreipiasi į ECB su prašymu suteikti kvalifikuotą pagalbą rengiant finansinius klausimus reglamentuojančias taisykles ir priežiūros reikalavimus, tačiau ECB gali prisidėti ir savo iniciatyva. Tokiu būdu ECB užtikrina, kad būtų atsižvelgta į finansinio stabilumo aspektą.

  • MS PowerPoint 129 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (1311 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybės, Europos bankų sąjunga
    10 - 3 balsai (-ų)
Euro zonos komercinių bankų priežiūros ir reguliavimo ypatybės, Europos bankų sąjunga. (2018 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/euro-zonos-komerciniu-banku-prieziuros-ir-reguliavimo-ypatybes-europos-banku-sajunga.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 21:05
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo