Eurolygos krepšinio varžybų ypatumai


Eurolygos krepšinio varžybų ypatumai. Sporto varžybų ypatumai.


Krepšinyje būdinga didelio intensyvumo trumpalaikė veikla, kurios metu atliekami šuoliai, staigūs posūkiai, kamuolio varymas, pagreitėjimai, užtvarų statymas. Po trumpalaikės ir intensyvios veiklos seka žemo intensyvumo pratimai, tokie kaip: ėjimas, lėtas bėgimas, sustojimai. Gebėjimas atlikti didelio intensyvumo veiksmus su pertraukomis yra labai svarbus krepšinyje. Priklausomai nuo pozicijos (gynėjas, puolėjas ar centras), žaidėjai turi ugdyti fizinį parengtumo lygį, kuris turi poveikį žaidėjo pozicijos galimybėms. Gynėjas ir puolėjas paprastai būna žemo arba vidutinio ūgio ir yra greičiausi komandos žaidėjai, kurie puikiai valdo kamuolį. Centrai yra aukščiausi ir lėčiausi komandos žaidėjai. Naujausi tyrimai parodė, kad centrai yra aukštesni ir sunkesni su didesniu kūno riebalų kiekiu, nei gynėjai ar puolėjai (Abdelkrim N. B. ir kt., 2007).

Fiziologiškai krepšinis yra sunkus žaidimas. Per rungtynes krepšininkas atlieka vidutiniškai 40 - 60 trumpų įsibėgėjimų – sprintų, 40 šuolių ir apie 100 didelio intensyvumo krepšiniui būdingų judesių, kurių metu yra greitas krypties keitimas. Šie judesiai, ypač leidžiantis žemyn po šuolio, staigus sustojimas ar greičio mažinimas bei krypties keitimas dažnai neigiamai veikia sportininko organizmą ir didina traumų riziką (Mangine ir kt., 2014).

Nepriklausomai nuo specifinių judesių, sportininkų šokimo ir nusileidimo gebėjimas yra vienas iš pagrindinių elementų, užtikrinančių sėkmingą dalyvavimą krepšinyje. Apatinių galūnių sužalojimai yra vieni iš dažniausių tarp jauno amžiaus meistriškumo varžybose žaidžiančių sportininkų ir sudaro daugiau negu 60 proc. visų traumų. Tai rodo, kad ši sporto pasižymi ir padidinta traumų tikimybę.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1342 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Eurolygos krepšinio varžybų ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Eurolygos krepšinio varžybų ypatumai. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/eurolygos-krepsinio-varzybu-ypatumai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 17:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo