Europa pokario metais


Europa pirmaisiais pokario metais nuo liaudies demokratijų įkūrimo iki berlyno sienos pastatymo. Pokario Europa buvo. 1946 metais leipos. Komunistinio bloko susikūrimas ir valdymas. Raudonosios armijos okupuotas. Tam kad geriau kontroliuoti Vidurio Europą komunistai įkūrė komunistų ir darbininkų informacinį biurą kominformą. Dėl savo savarankiškumo kovojo tik Jugoslavija. Visos rytų bloko valstybės nuo 1948 metų pradėjo panašėti vienpartinė sistema. Stalinas leido Vidurio. Vokietija po karo. Padalinta į okupacinės. 1948 m. birelio 28d. Sovietai apskelbė Berlyno blokadą. Dvi Vokietijos. Nutraukus Berlyno blokadą Vokietija ir toliau liko padalinta.


Pokario Europa buvo smarkiai nualintą, savarankiškai atsistatyti negalėjo. Pasikeitė Europa ne tik politinė bet ir ekonomine ir socialine prasme. Potsdamo konferencijoje buvo nutarta buvo perkelti vokiečių tautybės asmenis. Sovietų Sąjungai, Čekoslovakijai, Jugoslavijai, Lenkijai, Rumunijai susitarus pasikeisti tautinėmis mažumomis.

1946 metais leipos 29d-spalio 15d. Buvo sušaukta tarptautinė taikos konferencija. Paruošta galutinė taikos sutartis su Italija, Rumunija, Suomija, Bulgarija ir Vengrija. Sureguliuoti sienos klausimai. Vokietijos sąjungininkės galėjo tapti JTO narėmis. Bet toliau buvo sunku susitarti dėl Vokietijos ir Austrijos ateities.

Raudonosios armijos okupuotas teritorijas siekta ko greičiau priversti klausytis SSRS bet reikėjo sudaryti įspūdį jog šios valstybės pačios nori komunistinės valdžios. Buvo sudarytos koalicinės vyriausybės kur pagrindinis vadovavimas buvo suteiktas komunistų partijai. Buvo liepta atisakyti Maršalo plano. Nors kai kurios valstybės bandė įrodinėti savo teisę pasinaudoti šia paramą.

Dėl savo savarankiškumo kovojo tik Jugoslavija. Vietinių komunistų valdžia su vadovu J.Brozu Titu karo metu sugebėjo išlaisvinti savarankiškai savo šalį nuo okupantų. Padarė tai be sovietų pagalbos. Titas buvo labai savarankiškas, iškart po karo siūlė sovietizuoti vid.Europą. Tai labai nepatiko Stalinui. Buvo nuspręsta kuo greičiau ji pašalinti.

  • MS PowerPoint 1416 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (575 žodžiai)
  • Karolina
  • Europa pokario metais
    10 - 5 balsai (-ų)
Europa pokario metais. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/europa-pokario-metais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:16
×