Europa referatas


Referatas apie europa. Europa referatai.

Bendrieji klausimai. Kodėl lietuva stoja į europos sąjungą? Finansų politika. Kokią paramą iš europos sąjungos kasmet gauna lietuva ir kodėl? Ar įstojus į europos sąjungą kils mokesčiai ir kainos? Žemės ūkis. Kokios paramos lietuvos ūkininkai gali tikėtis iš europos sąjungos? Ignalinos atominė elektrinė. Kaip ignalinos ae eksploatavimo nutraukimas paveiks elektros energijos kainas? Švietimas ir mokymas. Kokie pokyčiai įvyks lietuvos švietimo sistemoje įstojus į europos sąjungą? Kultūra. Koks bus lietuvių kalbos statusas lietuvai įstojus į europos sąjungą? Informacijos šaltiniai.

Iš SAPARD lėšų numatoma kompensuoti nuo 45 iki 100 proc. investicijų į įvairių paramos krypčių projektus.

Europos Sąjunga SAPARD parama siekia ne tik padėti Lietuvai ir kitų šalių kandidačių ūkininkams pasirengti dalyvauti bendroje ES rinkoje, bet kartu nori išmokyti naudotis ES struktūrinių fondų, kurie yra pagrindiniai ES vystymosi ir plėtros finansiniai šaltiniai, parama.

Visos dvylika ES šalių kandidačių, tarp jų ir Lietuva, savo žemės ūkio derybinės pozicijos reikalauja, kad įstojus į ES joms būtų skiriama tokio pat dydžio žemės ūkio parama, kaip ir ES senbuvėms.

Viena iš praėjusio dešimtmečio pradžioje pradėtų radikalių BŽŪP reformų tikslų buvo sumažinti ES biudžeto išlaidas žemės ūkiui, tačiau, priėmus naujas nares iš Vidurio ir Rytų Europos, išlaidos žemės ūkiui finansuoti vėl smarkiai išaugs, nes žemės ūkis tebėra labai reikšminga naujokių ekonomikos dalis.

Tiesioginės išmokos naujai valstybei narei priklausys nuo derybose susiderėtų gamybos apimčių: bazinio pasėlių ploto, pieno kvotos, jaučių ir bulių, karvių žindenių skaičiaus.

Per vienus metus ES parama tiesioginėmis išmokomis Lietuvos pieno gamintojams siektų apie 31 mln. eurų (apie 112 mln. litų), jautienos gamintojams – apie 94 mln. eurų (apie 338 mln. litų), grūdų gamintojams – apie 299 mln. eurų (apie 1,075 mlrd. Litų) .

ES nuogąstaujama, kad tokia didelė parama smarkiai padidins ES biudžeto išlaidas, o laukiamo rezultato gali ir neduoti, nes naujai įstojusios šalys gali nesugebėti pasinaudoti skirtomis lėšomis.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (2122 žodžiai)
  • Europa referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Europa referatas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/europa-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 14:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo