Europos Audito Rūmai


Es audito rumai. Isores audito elementai. Es audito rumu istorija. Europos sajunga ir europos audito rumai. Es ir europos audito rumai. Audito rumai su europos komisija. Es lėšų panaudojimo auditas kursinis. Lietuvos auditoriu rumai referatai. Audito profesionalumas referatas. Europos sąjungos audito rūmai.

Kas yra europos audito rūmai? Europos audito rūmų misija. Europos audito rūmų istorija. Sutarties nuostatos. Europos audito rūmų visuomenės informavimo politika ir standartai. Visuomenės informavimo politika ir standartai. Tarnybinės etikos kodeksas. Einamosios veiklos biudžetas. Darbo programa. Daugiakalbystė. Darbas europos audito rūmuose. Stažuotės. Apsilankymas europos audito rūmuose.

Europos audito rūmai yra nepriklausoma ir profesionali audito institucija. Jos misija – padėti gerinti es lėšų valdymą ir atskaitingumą.

Audito rūmai įgyvendina šią misiją atlikdami finansinį ir veiklos auditą. Finansinio audito tikslas yra patikrinti, ar es finansinės ataskaitos yra patikimos, o pajamos bei išlaidos – teisėtos ir tvarkingos. Veiklos audito metu vertinama, ar lėšos buvo valdomos ekonomiškai, efektyviai ir rezultatyviai, siekiant užtikrinti jų panaudojimą racionaliausiu būdu.

Apie savo darbo rezultatus audito rūmai informuoja skelbdami ataskaitas, apimančias tobulinimo rekomendacijas. Šias ataskaitas atidžiai nagrinėja europos parlamentas ir taryba.   remdamasi šių institucijų politiniu sprendimu dėl tolesnių veiksmų įgyvendinant audito rūmų išvadas ir rekomendacijas, veikia europos komisija, kuri yra atsakinga už biudžeto valdymą.

Savo veikla europos audito rūmai, atlikdami europos sąjungos fieuropos audito rūmų misija – atlikti nepriklausomą europos sąjungos lėšų surinkimo ir jų panaudojimo auditą ir tokiu būdu vertinti, kaip europos institucijos atlieka šias funkcijas.

Audito rūmai tikrina, ar finansinės operacijos yra tinkamai įregistruotos, teisėtai ir tvarkingai atliktos bei ekonomiškai, efektyviai ir rezultatyviai valdomos.

Apie savo darbo rezultatus audito rūmai informuoja skelbdami aktualias, objektyvias ir laiku parengtas ataskaitas.

Audito rūmai savo darbu siekia prisidėti prie europos sąjungos lėšų valdymo tobulinimo visais lįsigaliojus mastrichto sutarčiai europos audito rūmai tapo viena iš penkių europos bendrijos institucijų. Kitos institucijos yra šios: europos parlamentas, europos sąjungos taryba, europos komisija ir europos bendrijų teisingumo teismas.

šiuolaikinėje valstybėje auditas yra viena iš priemonių, padedančių užtikrinti viešojo sektoriaus veiklos demokratiškumą. Paprastai auditą sudaro du skirtingi, tačiau vienas kitą papildantys elementai – vidaus kontrolė ir išorės auditas. Viešųjų lėšų valdymo patikimumui užtikrinti būtinas tinkamas išorės auditas.

Europos audito rūmai buvo įsteigti vadovaujantis būtent tokia logika. Jų įsteigimas sutapo su dviem labai svarbiais įvykiais: europos parlamentui buvo suteikta daugiau galių biudžeto kontrolės srityje ir visas europos sąjungos biudžetas pradėtas finansuoti europos audito rūmai įsteigti 1975 m. Liepos 22 d. Pasirašius briuselio sutartį.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • m.
  • 11 puslapių (3163 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidotas
  • Europos Audito Rūmai
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos Audito Rūmai. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-audito-rumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:38
×