Europos bendrijų muitų tarifas ir tarifinis prekių klasifikavimas


Įvadas. Muitas. Muitų tafias. Pagrindinės muitų tarifų funkcijos. Muito tarifo pagrindenis nustatymo tikslas. ES (bendrijų) bendrasis muitų tarifas. Europos Bendrijos integruoto tarifo - TARIC samprata ir pagrindiniai principai. Integruotas tarifas (LITAR). Prekių klasifikavimas. Kombinuotoji prekių nomenklatūra. Išvados ir siūlymai. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Lietuvai įstojus į ES, daugelis Lietuvos įmonių sėkmingai dirba Europos Sąjungos bendrojoje rinkoje. Stabiliai auga eksporto apimtis, beveik 50 proc. viso mūsų krašto eksporto tenka ES šalims. Sparčiai didėja Lietuvos importas iš ES.

Todėl svarbu žinoti kokie pagrindiniai yra mokesčiai, muitų tarifai, kaip klasifikuojamos prekės.

Pagrindinis darbo tikslas yra atlikus tyrimą, išanalizuoti Europos Bendrijų muitų tarifus ir tarifinį prekių klasifikavimą, kaip yra klasifikuojamos prekės ES.

Europos Bendrijos integruotas tarifas - TARIC – tai Bendrojo muitų tarifo bei kitų ES prekybos reguliavimo priemonių taikymo instrumentas, kuris apima prekių nomenklatūrą, faktiškai taikomus muitų tarifus, taip pat su tarifais susijusias žemės ūkio politikos priemones, kitas tarifinio ir netarifinio reguliavimo priemones.

TARIC duomenų bazę kasdien tvarko TARIC ekspertai. Jie analizuoja paskelbtus arba rengiamus skelbti teisės aktus bei verčia juos į TARIC koncepcijas, kurios duomenų fiksavimo priemonėmis ir būdais fiksuojamos TARIC duomenų bazėje. Šis teisės aktų nuostatų „vertimo“ procesas vadinamas integravimu į TARIC. Teisės aktai turi būti integruojami ne vėliau nei jie yra publikuojami Oficialiame leidinyje. Jie gali būti integruojami ir prieš publikaciją, kol tai dar tik projektas. Naujausia informacija nacionalinėms muitinių administracijoms yra siunčiama kasdien.

Lietuvos muitinė Bendrijoje veikia pagal bendrą teisinę sistemą, pagrista bendromis

sutvarkytos. Iki 2004 m. gegužės 1 d. tarifinės informacijos, kuri buvo naudojama

kompiuterizuotam mokescių apskaiciavimui, saugykla buvo tvarkoma ASYCUDA sistemos priemonėmis.

Tyrimo tikslas- išsiaiškinti kaip yra svarbu ir kokią naudą duoda įmonėms ir pačiai valstybei, pagrindiniai mokesčiai, muitų tarifai ir prekių klasifikavimas.

Tyrimo objektas- Lietuvos įmonės UAB „Nerbalas", UAB “Kreiner”, AB „Kraft Foods“, UAB “Jaunylis”,

Pateikiame rezultatus ir išvadas kartu su diagramomis ir prieduose esančia anketa. Atsakymų skaičius pateikiamas grafikuose.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3945 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Europos bendrijų muitų tarifas ir tarifinis prekių klasifikavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Europos bendrijų muitų tarifas ir tarifinis prekių klasifikavimas. (2015 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-bendriju-muitu-tarifas-ir-tarifinis-prekiu-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:55
×