Europos bendrijų sutartys


Europos bendrijų kūrimasis. Europos sajungos regionalizmas magistro.

Įvadas. Europos sąjungos integracijos plėtra. Europos regionalizmas. Europos bendrijų kūrimasis. Europos bendrijų sutartys. Steigiamosios sutartys. Stojimo sutartys. Kitos sutartys ir protokolai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Europos vieningumas atsispindėjo jau senuose erazmus raštuose ir romos imperijos laikų dvasioje. Kadangi buvo jaučiama pastovi karinė įtampa ir utopinės mintys, todėl vis nepavykdavo įgyvendinti vieningos europos idėjos. Nors ir buvo plėtojami intelektualų planai kaip įgyvendinti integraciją, tačiau nuolatiniai užkariavimai vis didindavo priešiškumą ir susiskaldymą.

Du aktyviausi integracijos šalininkai – prancūzų verslininkas jeanas monnet’as vėliau tapęs politiku ir robertas schumanas, tuometinis prancūzijos užsienio reikalų ministras šeštajame dešimtmetyje. Jų bendradarbiavimo rezultatas buvo pirmoji pakopa kopiant link europos sąjungos.

Xixa. Pradžioje, ekonominė integracija ir laisvesnė prekyba tarp europos valstybių kaip pažangi politikos kryptis po truputi pripažinta tarp daugelio įtakingiausių politikų. Pasibaigus i – ajam pasauliniam karui, grafas coudenhove-kalergi išplėtojo savo mintis ir idėjas apie paneuropą.

Šio semestro darbo nagrinėjamas objektas yra europos šalys – narės. Remiantis jomis, bus siekiamas darbo tikslas, ir sprendžiami uždaviniai.

Semestro darbo užsibrėžtas tikslas yra išnagrinėti europos bendrijų sutartis. Darbo tikslui pasiekti iškeliami tokie uždaviniai. Išnagrinėti regionalizmo sąvoką. Aptarti europos bendrijų kūrimosi pradžią. Suskirstyti europos bendrijų sutartis ir jas išnagrinėti. Išaiškinti šių sutarčių esminius skirtumus.

Semestro darbas bus rašomas remiantis knygomis, moksliniais straipsniais, konferencijų medžiaga etc.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (3573 žodžiai)
  • Universitetas
  • V
  • Europos bendrijų sutartys
    10 - 3 balsai (-ų)
Europos bendrijų sutartys. (2012 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-bendriju-sutartys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:02
×