Europos centrinių bankų sistema ir Europos centrinis bankas


Įvadas. Europos centrinis bankas. Informacijos šaltinių sąrašas.

Europos valstybių žingsniai ekonominės integracijos link pradėti žengti jau palyginti seniai. Vienas iš tokios integracijos rezultatų – Europos centrinių bankų sistema bei Europos centrinis bankas (toliau – ECB), apie kurį ir bus kalbama šiame darbe. Tam, kad geriau suvoktume tokios sistemos ir ECB svarbą, reikėtų aptarti, kas pastūmėjo ją atsirasti.

Taigi, aptarus ECBS ir ECB atsiradimo prielaidas, reikėtų pažymėti šio darbo tikslą – tai aktualios pagrindinės informacijos apie ECB bei ECBS pateikimas bei apibendrinimas.

Principai, kuriais vadovaujasi ECB, apima nepriklausomumą, skaidrumą, atskaitomybę.

Kalbant apie ECB uždavinius bei funkcijas, paminėtina, jog ECB nustato ir įgyvendina Bendrijos pinigų politiką, vykdo užsienio valiutų keitimo operacijas, laiko ir valdo valstybių narių užsienio valiutos atsargas. ECB rūpinasi ECBS ir taip užtikrina sklandų Ekonominės ir pinigų sąjungos funkcionavimą. Vienas svarbiausių jo tikslų – formuoti tokią euro zonos politiką, kad būtų palaikomas kainų stabilumas ir apsaugoma euro vertė. ECB siekia užtikrinti, kad vidutinės trukmės laikotarpiu vartojimo prekių kainos per metus didėtų ne daugiau kaip 2 proc.

ECB darbas organizuojamas per tam tikrus sprendimus priimančius organus – Vykdomąją valdybą, Valdančiąją tarybą bei Bendrąją tarybą.

Principai, kuriais vadovaujasi ECB, apima politinį nepriklausomumą, skaidrumą, atskaitomybę.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tina
  • Europos centrinių bankų sistema ir Europos centrinis bankas
    10 - 5 balsai (-ų)
Europos centrinių bankų sistema ir Europos centrinis bankas. (2015 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-centriniu-banku-sistema-ir-europos-centrinis-bankas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 11:49
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo