Europos centrinių bankų sistemos ir JAV Federalinių rezervų sistemos panašumai ir skiriamieji bruožai


Europos centrinių bankų sistemos ir JAV Federalinių rezervų sistemos panašumai ir skiriamieji bruožai.

1838 m. JAV priimtas Bankų veiklos įstatymas, pagal kurį investuotojai, atitinkantys tam tikrus kriterijus, galėjo jungtis į korporacijas ir vykdyti bankinę veiklą. Buvo nustatytas 100 000 JAV dolerių minimalaus kapitalo reikalavimas. Šis įstatymas buvo bankinės veiklos pradžia JAV.

1913m. JAV prezidentas Woodrow Wilson pasirašė Federalinės rezervų sistemos įstatymą. Pagrindinis tikslas – sukurti federalinio rezervo bankus, užtikrinti stabilią šalies pinigų sistemą ir veiksmingą bankų sistemos priežiūrą.

ECBS: Europos centrinių bankų sistemą sudaro Europos centrinis bankas ir 28 ES valstybių narių,(18 euro zonos nariai ir 10 ne euro zonos nariai) įsivedusių eurą ir ne

Kainų stabilumas taip pat prisideda prie finansinio stabilumo, panaikindamas dėl nestabilių kainų atsiradusius rinkos iškraipymus ir neapibrėžtumą. Pavyzdžiui, kainų stabilumas sumažina rizikos premijas palūkanų normų atžvilgiu, nes sumažėja neapibrėžtumas dėl būsimos infliacijos.

Pagrindinės refinansavimo operacijos – įgyvendina NB standartiniais konkursais. ECB per NB vienai savaitei skolina KB, kurie teikia paraiškas savaitiniam konkurse. Tai kvidumo didinimas rinkoje. KB moka palūkanas už paskolas ir turi pateikti įkaitą Eurosistemai finansiniu turtu. ECB tam nustato mon palūkanų normą(nustato valdančioji taryba). Likvidumas reikalingas bankas, kad galėtų finansuoti savo finansines operacijas. KB paraiškos vadinamos konkursu, kurias nagrinėja likvidumo komitetas.

Ilgesnės trukmės operacijos – siekiama suteikti kitoms sandorių šalims papildomą ilgesnės trukmės finansavimą

Atsakingas federalinis atviros rinkos komitetas, kuris nustato fedealinę fondų normą, t.y. palūkanų normą, kuri laikoma JAV bazine palūkanų norma, jos pokyčiai veikia trumpalaikes ir ilgalaikes palūkanų normas, užsienio valiutų santykį, pinigų kiekį rinkoje ir paskolų rinką. FR bankas skolina kitiems bankams perteklinius rezervus vienai nakčiai.

Kaip vyksta pirkimai ir pardavimai?

Vyksta NY banko prekybos skyriuje. Atsižvelgiant į finansinę situaciją, ekonominius pokyčius nusprendžiama ar bus nuolatinė ar laikina operacija. Nuolatinė – siekiama užtikrinti FRS balanso augimą, išlaikyti pinigų kiekio apyvartoje didėjimą. Laikina – trumpalaikė operacija, kuria siekiama patenkinti banko rezervų pokyčius (atpirkimo sandoriai).

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1782 žodžiai)
  • Veronika
  • Europos centrinių bankų sistemos ir JAV Federalinių rezervų sistemos panašumai ir skiriamieji bruožai
    10 - 9 balsai (-ų)
Europos centrinių bankų sistemos ir JAV Federalinių rezervų sistemos panašumai ir skiriamieji bruožai. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-centriniu-banku-sistemos-ir-jav-federaliniu-rezervu-sistemos-panasumai-ir-skiriamieji-bruozai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:41
×