Europos demokratinių valstybių analizė


Įvadas. Demokratijos samprata. Tiesioginė demokratija. Atstovaujamoji demokratija. Pagrindinės idėjos – principai. Žodžio laisvė. Žodžio laisvės vaidmuo demokratinėje visuomenėje. Didžiosios britanijos demokratinė struktūra. Didžiosios britanijos politikų įvaizdžio analizė. Theresa May. David Cameron. Prancūzijos demokratinė strūktūra. Prancūzijos prezidento įvaizdžio analizė. Emmanuel Macron. Išvados. Literatūros Šaltiniai. Pavyzdžių šaltiniai.


Darbo tikslas – apibūdinti demokratijos ir visuomenės principus, aptarti demokratinių valstybių (Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos) santvarkas bei išanalizduoti politikų formuojamus įvaizdžius.

Aptarti ir išanalizuoti Didžiosios Britanijos demokratinę struktūrą ir politikų įvaizdžio kūrimą;

Aptarti ir išanalizuoti Prancūzijos demokratinę struktūrą ir Prezidento įvaizdžio kūrimą

Theresa May beveik neturi laiko parlamento miesteliui, vengia jo barų, atmeta kvietimus į vakarėlius. Politikė smagiau jaučiasi savo rinkimų apygardoje. Ji – kosmopolito priešybė. Tokį požiūrį ir sprendimus galima susieti su pareigų įpareigojimu ir savęs kaip politikės reprezentavimu. Th. May savo hobiais įvardija: kriketą, pasivaikščiojimą ir maisto gaminimą, o mėgstamiausia jos daina yra legendinės švedų popmuzikos grupės ABBA hitas ,,Dancing Queen“. Vienas iš ryškesnių kontrastų politikės santūriam aprangos stiliui ir elgesiui yra leopardo kailio rašto batelių vidiniu, laibu kulnu kolekcionavimas. Th. May yra privatus asmuo, kuris viešumoje nesidalina asmeniniais išgyvenimais ir sugebėjo užtikrinti, kad jos asmeninis gyvenimas netaptų pranešimų tema, vienintelis faktas iš jos asmeninio gyvenimo ir yra jos įspūdinga batų kolekcija.

Kadangi Theresa May yra konservatorė ir užaugusi katalikų šeimoje, vienas iš ryškesnių jos pasirodymų buvo Konservatorių konferencijoje 2017 metais, kai skaityti savo pranešimą politikė atėjo pagal žinomą dainą ,,This Is What You Came For“, kurią atliko Rihanaa ir Calvin Harris. Tokį sprendimą politikė paaiškino, kaip norą sudominti ir pritraukti jaunimą.

Tačiau Theresa May nėra išimtis, apie ją ir jos sprendimus, kuriamos karikatūros, šmaikštūs video filmukai, kuriose ji tapatinama su stipriais filmų herojais. Taip pat iškreipiamos jos įvairių pranešimų dalys.

Davidas Cameronas lyginant su Theresa May yra ryškesnė, aktyvesnė ir laisvenesnė asmenybė tiek asmeniniame, tiek politiniame gyvenime. Simpatijas šiam politikui rodo sekėjų skaičiai socialiniuose tinkluose (Twitter – 2,1 mln ). Buvęs Didžiosios Britanijos Ministras Pirmininkas reprezentuoja save kaip šmaikštų, energingą ir jaunatvišką žmogų, kuris yra arti rinkėjų ar net kartu su jais.

Žinoma, Davidas Cameronas, turi ir kitą – ne tokią simpatišką politiko pusę. Galima būtų paminėti vieną iš atvejų, kai viešumoje per Wilderness festivalį politikas pasirodė su alkoholio taure, cigarete rankoje ir tuo pačiu buvo apsikabinęs ryškiai apsirengusią merginą su ,,Corby” švarku. Arba kai Kinijos prezidento Xi Jinpingo viešnagės metu bare gerė ,,tradicinį anglišką kartųjį” alų. Dar vienas nutikimas, kai per Nelsono Mandelos laidotuves, kartu su JAV prezidentu Baracu Obama ir Danijos Ministre Pirmininke Helle Thorning – Schmidt nusprendė pasidaryti šmaikščią asmenukę (ang. Selffie) su plačiomis šypsenomis.

Apibendrinant galėčiau teigti, jog abu Didžiosios Britanijos Ministrai Pirminikai yra visiškos priešingybės. Theresa May lyginama su ,,geležine ledi“, ir galėtų būti puikus pavyzdys daugeliui pasaulio politikų. Davidas Cameronas save pozicionuoja iš kitos pusės, jis yra arčiau žmonių, ir nėra toks griežtas ir konservatyvus, galbūt dėl to jam taikoma vieno populiariausio Didžiosios Britanijos politiko etiketė.

  • Microsoft Word 120 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2952 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Europos demokratinių valstybių analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos demokratinių valstybių analizė. (2018 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-demokratiniu-valstybiu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 17:12
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo