Europos ekonomikos ypatumai ir kontrastai


Europos ekonomikos ypatumai ir kontrastai. Europa yra vienas iš svarbiausių pasaulio ekonominių regionų. Ekonomiškai stiprios šalys. Ekonomiškai stiprių valstybių grupei priklauso visos Šiaurės ir Vakarų Europos šalys. Turtingiausios Europos šalys. Vidutinio ekonominio lygio šalys. Beveik visų ES naujokų ekonomikos lygis yra vidutinis visose šiose valstybėse vyravo planinė ekonomika. Silpnesnės ekonomikos šalys. Dauguma silpnesnės ekonomikos šalių įsikūrusios Balkanų pusiasalyje. Skurdžiausios Europos šalys. Europos šalių ekonominė galia. Sąvokos. Pramonė - Ūkio sektorius apimantis gavybos ir žaliavų perdirbimo į pusfabrikačius veiklą. Transporto tinklas – Nutiesta daug greitkelių. Klausimai. Išvardinkite trys Turtingiausias Europos šalis Liuksemburgas.


Europa yra vienas iš svarbiausių pasaulio ekonominių regionų. Dauguma mūsų žemyno šalių ekonomiškai labai stiprios, joms būdingas aukštas pragyvenimo lygis. Pagrindinis vaidmuo žemyno ekonomikoje priklauso Europos sąjungai. Jeigu ES laikytume, kaip valstybę, pagal BVP jai tektų pirmoji vieta pasaulyje. Nors bendras Europos ekonomikos lygis aukštas, kai kuriose valstybėse ar regionuose jis žymiai skiriasi. Visas Europos šalis galima padalinti į tris sąlygines grupes: ekonomiškai stiprios, vidutinio ekonomikos lygio ir silpnesnės ekonomikos šalys.

Beveik visų ES naujokų ekonomikos lygis yra vidutinis visose šiose valstybėse vyravo planinė ekonomika. Šiai grupei priklauso ir Baltijos šalys. Taip pat priskiriama Rusija ir Baltarusija. Žlugus komunistinei sistemai vidutinio ekonominio lygio šalyse buvo uždaryta daug neefektingai dirbančių gamyklų ir fabrikų. Žemės ūkis nėra toks efektyvus, kaip šalyse-senbuvėse. Šioje ūkio šakoje vis dar darbuojasi per daug žmonių (Lietuvoje – 14%).

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1488 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (410 žodžiai)
  • Erikas
  • Europos ekonomikos ypatumai ir kontrastai
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos ekonomikos ypatumai ir kontrastai. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-ekonomikos-ypatumai-ir-kontrastai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:52
×