Europos gentys ir tautos antikos šaltinių duomenimis


Europos gentys ir tautos antikos šaltinių duomenimis. Įvadas. Galai. Helvetų gyvenamosios erdvės trūkumas. Helvetų kraustymasis be Orgetorigo. Cezaris užpuola helvetus. Išvados. Šaltiniai.

Visa Galija dalijima į tris dalis: vienoje gyvena belgai, kitoje akvitanai, trečioje tie kurie save vadina keltais, o mes juos vadiname galais. Jie visi skiriasi kalba, papročiais įstatymais. Galus nuo akvivantų skiria Garumnos upė, nuo belgų- Matrona ir Sekvana. Patys narsiausi yra belgai, nes jie gyvena labai toli nuo provincijos su jos gyvenimo būdu ir išsilavinimu, be to, juos labai retai aplanko pirkliai ir atvežia daiktų, kurie gali silpninti jų dvasią. Jie yra artimiausi už Reino gyvenančių germanų kaimynai ir nuolat su jais kariauja. Dėl šios priežastiesir helvetai praliankia narsumu visus kitus galus, nes beveik kasdien grumiasi su germanais, tai atremdami juos nuo savo sienų, tai patys puldami jų kraštą. Toji visos Galijos dalis, kurią, kaip minėta, apgyvenę galai, prasideda nuo Rodano upės, eina pagal Garumnos upę, Okeaną ir belgų sienas, o iš sekvanų ir helvetų pusės siekia Reiną; ji yra šiaurėje. Belgų žemė prasideda nuo tolimiausių Galijos sienų ir tęsiasi iki Reino žemupio; ji yra rytuose. Akvintanija tęsiasi nuo Garmnos upės iki Pirėnų kalnų ir tos Okeano dalies, kuri glaudžiasi prie Ispanijos; ji yra šiaurės vakaruose.

Iš helvetų pats kilmingiausias ir turitingiausias buvo Orgetorigas. Jis konsulaujant Markui Mesalai ir Markui Pizonui, paakintas karališkos valdžios troškimo, surengė kilmingųjų sąmokslą ir įtikino piliečius, kad išsikeltų su viskuo, ką turi, iš savo krašto; kadangi jie visus pralenkią narsumu, esą labai lengva įgyti visos Galijos valdžią. Juos įtikinti nebuvo vargo, nes helvetus iš visų pusių varžė gamta: iš vienos pusės buvo plačiausia ir gilausia Reino upė, skirianti helvetų žemę nuo germanų; iš antros pusės- aukščiausias Juros kalnas, įsiterpiantis tarp sekvantų ir helventų; iš trečios pusės – Lemano ežeras ir Rodano upė, skirianti nuo helvetų provinciją. Dėl to jie negalėjo judėti ir jiems nebuvo lengva kariauti su kaimynais; tai troškantiems kariauti žmonėms kėlė didžiulę griaužatį. Dėl žmonių narsumo ir garsaus karinio narsumo jie manė, kad jų šalis per ankšta: jos ilgis buvo du šimtai keturiasdešimt tūkstančių žingsnių, o plotis šimtas aštuoniasdešim tūkstančių žingsnių.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1850 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daniel
  • Europos gentys ir tautos antikos šaltinių duomenimis
    10 - 5 balsai (-ų)
Europos gentys ir tautos antikos šaltinių duomenimis. (2015 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-gentys-ir-tautos-antikos-saltiniu-duomenimis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:58
×