Europos geografinė padėtis


Europa geografine padetis. Siaures europos geografine padetis. Europos pavirsius. Pietu europos geografine padetis. Geografinė europa. Rytu europa referatas. Vidurio europos geografine padetis. Rytu europos geografine padetis. Geografine europos padetis. Afrikos geografine padetis.

Europa yra dydžiausio žemyno euroazijos dalis. Ji yra į šiaurę nuo afrikos, prisišliejusi prie azijos. Iš šiaurės skalauja arkties ir atlanto vandenynai, pietuose tyvuliuoja daug jūrų, kurias skiria pirėnu, balkanų, apeninų pus. Net trečdalį europos teritorijos sudaro salos ir pusiasaliai. Pasaulio mastu europa nėra didelė,tai vienas iš mažiausių žemynų. Vakarinė europos dalis atrodo lyg didelis pusiasalis, o likusi dalis yra vadinama rytų europa.

Pasaulio mastu europa nėra didelė,tai vienas iš mažiausių žemynų. Vakarinė eeuropos paviršius labai įvairus. Vienur stūkso aukšti kalnai, kitur plyti lygumos ir žemumos. Pažvelgus i žemelapi matyti rytinės ir vakarinės europos skirtumai. Prieš daug milijonų metų europos paviršius atrodė visai kitaip. Jis lėtai keitėsi veikianti vidinem žemės jėgom ir ledynam. Joms veikianti vyko dūlėjimas. Tada maždaug prieš 4-5 milijardus metų vyko įvairūs procesai: kilo kalnai, formavosi jūros, radosi ir keitėsi gyvybės formos.

Yra du tipai žemės plutos sričiu,tai yra nejudriosios ir raukšlinės. Nejudriaja sudaro du aukšti apatinis- raukšletasis pamatas ir viršutinis kuri sudaro nuosėdiniai klodai. Raukšlėtosios sritis yra nestabilios,jos dažmiausiai sutampa su kalnais.

Visi tektoniniai judesiai dėl kuriu keičiasi žemes paviršius vadinami vidinėmis žemės jėgomis. Tos sritis kur pasireiškia šie reiškiniai vadinamomis seisminemis sritimis. Jos daznai sutampa su litosferos plokščiu ribomis.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (462 žodžiai)
  • Europos geografinė padėtis
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos geografinė padėtis. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-geografine-padetis.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 13:18
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!