Europos imigracijos įtaka Europos integracijai


Europos integracija bakalaurinis darbas. Imigracijos poveikis ekonomikai. Imigracijos itaka ekonomikai. Integracija ir migracija referatas. Imigracijos įtaka besivystančių šalių ekonomikai ir politikai. Besivystanciu saliu migracija.

Įvadas. Europos imigracijos įtaka europos integracijai. Išvados. Literatūra.

Imigracija yra aktuali ir nesantaiką kurstanti problema. Kai kurie europiečiai imigracijoje įžvelgia grėsmę nacionaliniam savitumui, o kiti pritaria jai kaip kultūrinės įvairovės šaltiniui. Remiantis vien tik trumpalaikėmis ekonominėmis prognozėmis, galima teigti, kad europai reikia imigrantų norint įveikti darbo jėgos trūkumą. Nors visi mano, kad imigracija negali visiškai išspręsti kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo ir gyventojų skaičiaus mažėjimo problemų, tačiau vis daugėja manančių, kad tai galėtų būti sprendimo dalis. Vis dėlto imigracija yra labai sudėtinga problema, turinti ekonominių, socialinių, teisinių ir kultūrinių aspektų, todėl ne visada šią problemą valstybės narės gali spręsti pačios.

Šio darbo uždavinis apžvelgti

Plečiantis es, didesnio uždarbio ir geresnio gyvenimo perspektyva joje atvilioja vis didesnius imigrantų srautus ypatingai iš neturtingų afrikos ir azijos kraštų. Europos sąjungos senbuvės, į kurias imigrantai plūsta jau seniai, turi savas migracijos politikos priemones, o naujosios narės, kurioms gausios imigracijos klausimas gali tapti aktualus bet kuriuo metu, tik dabar imasi kurti imigracijos politikas.

Iš vienos pusės, įgyvendindama plėtros politiką, teikdama besivystančioms šalims virš 55 proc. Pasaulio paramos, es remia kvalifikuotos darbo jėgos augimą besivystančiose šalyse. Bet iš kitos pusės, ji siekia prisivilioti geriausią darbo jėgą savo ūkio problemoms spręsti. Labai dažnai ta darbo jėga kvalifikaciją įgijo europoje arba už es lėšas. Taigi dalis pagalbai skiriamų es lėšų realiai yra panaudojama pačios es darbo rinkai finansuoti. Migrantai es uždirbtais pinigais remia savo šeimas, bet jų indėlis savo kilmės šalių plėtrai būtų didesnis, jei jie dirbtų ir kurtų gerovę ne svetur, o savo šalyse.

Migracijos politika yra ne tik es reikalas. Susitarimai su trečiosiomis šalimis ir migracijos politikos sukūrimas, visų pirma trečiosiose šalyse, yra viena iš prielaidų besivystančių šalių ekonominiam augimui.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1247 žodžiai)
  • Jekaterina
  • Europos imigracijos įtaka Europos integracijai
    10 - 3 balsai (-ų)
Europos imigracijos įtaka Europos integracijai. (2012 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-imigracijos-itaka-europos-integracijai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:25
×