Europos investicijų bankas


Įvadas. Europos investicijų banko teoriniai aspektai. Europos investicijų banko istorija. Europos ekonominės bendrijos sutartis (Romos sutartis). Europos investicijų banko tikslai ir uždaviniai. Europos investicijų banko valdymas. Valdytojų taryba. Direktorių valdyba. Valdymo komitetas. Audito komitetas. Administracijos komitetas. Europos investicijų banko institucijos, įtrauktos į organizacijos veiklą bei jų apibūdinimas. Europos investicijų fondas (EIF). Europos investicijų banko veikla. Europos investicijų banko organizacijos pateikiami duomenys, statistika bei jų periodiškumas. Europos investicijų banko praktiniai aspektai. Projektas Jessica - bendra Europos parama tvarioms investicijoms miestuose. Programos JESSICA rezultatai. JEREMIE - bendri Europos ištekliai labai mažoms, mažosioms ir vidutinėms įmonėms. Programos JEREMIE rezultatai. Išvados. Literatūra.


Europos investicijų banko tikslai ir uždaviniai

Užduotys - Direktorių valdyba priima sprendimus šiais klausimais:

Skolinimo Operacijų Direktoriatas – Kitos Šalys;

Europos investicijų bankas kas met pateikia savo veiklos ataskaitą. Joje būna surašyti jau pasiekti rezultatai, bei numatomi vykdyti tam tikri projektai. 2012 metų veiklos ataskaitą galima pamatyti:

Projektas Jessica - bendra Europos parama tvarioms investicijoms miestuose

JESSICA skatina tvarias miestų vietoves, remdama projektus šiose srityse:

Apsisprendusių dalyvauti naujajame modelyje JESSICA (vnt.) 149 iš jų 135 kreipėsi dėl IP pirkimo (pagal skelbimus),14 perėjo iš senosios programos. Norą pasinaudoti šia programa preiškė šie miestai (žiūrėti 2pav).

Galime matyti, kad didžiausią susidomėjimą daugiabučių namų renovacija pariškė Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno miestai. Mažesnį susidomėjimą projektu galima pastebėti Telšių, Marijampolės ir Utenos miestuose.

Projektas JESSICA buvo įgivendintas Plungėje Vaišvilos g. 9 name. Daugiabutis yra 5aukštų ir jame yra 50 butų. Namas pastatytas 1978m. Bendras šildomas plotas 2590,16 m².

Taigi išnagrinėjus pateiktus duomenis , galima teigti , kad didžiausias susidomėjimas JESSICA programa kilo Vilniaus mieste, taip pat galima pastebėti , jog atnaujinto daugiabučio Plungėje renovacijos kaina lyginant su atliktais darbais yra labai nedidelė, nes asmenys pateikę paraišką gavo papildomų lėšų ir jiems savo investicijų reikėjo daug mažiau. Taigi programa JESSICA pasiteisno.

Parama iš šių fondų gali būti skiriama:

Iš 4 paveikslėlio galima pastebėti, kad Lietuva yra antra iš 14 valstybių pasirašiusių JEREMIE finansavimo sutartis ir gavus 210mln eurų “Graikija gavo 250mln eurų”.

Taigi, lyginant pateiktą straipsnį ir pateiktą informaciją apie gautą sumą Lietuvai t.y 210mln. eurų galima teigti, kad šis projektas tikrai sėkmingas bei tai gali būti didžiulė pagalba kuriant verslus ir kuriant naujas darbo vietas.

Lyginant pateiktą straipsnį[10] ir pateiktą informaciją apie gautą sumą Lietuvai t.y 210mln. eurų galima teigti, kad šis projektas tikrai sėkmingas bei tai gali būti didžiulė pagalba kuriant verslus ir kuriant naujas darbo vietas.

Wikipedija, 2016. [interaktyvus] [žiūrėta: 2016 kovo 20] Prieiga per internetą: < https://lt.wikipedia.org/wiki/Romos_sutartis >

Lina Mališauskaitė. 2006m. Europos sąjunga, Žmogaus teisės Europoje. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ Vilnius. 27psl.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 328 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3540 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Europos investicijų bankas
    10 - 8 balsai (-ų)
Europos investicijų bankas. (2016 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-investiciju-bankas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:24
×