Europos investicinis bankas ir jo ryšis su Lietuva


Tikslas ir uždaviniai. Europos investicinio banko istorija. Europos investicinio banko tikslai ir funkcijos. Europos investicinio banko tikslai bei funkcijos. Europos investicinio banko ištekliai. Europos investicinio banko valdymas. Europos investicinio banko organizacinė struktūra. Europos investicinio banko finansuojamos veiklos sritys. Įgyvendinti projektai pagal programą. Europos investicinis bankas ir jo ryšys su Lietuva. Išvados. Pristatymas parengtas. Pagal literatūros sąrašą.

Darbo objektas : Europos investicinis bankas. Darbo uždaviniai: Susipažinti su Europos investicinio banko istorija, organizacinė struktūra, funkcijomis bei tikslais, banko valdymu bei ištekliais. Pristatyti banko veiklos sritis. Nustatyti Europos investicinio banko ir Lietuvos tarpusavio ryšį. Pateikti išvadas.

Europos investicinio banko tikslai ir funkcijos (1).

EIB tikslas – palaikyti stabilią ES šalių plėtrą, suteikiant joms paskolas ir investicinių priemonių realizavimo garantijas. EIB palaiko glaudžius ryšius su Europos institucijomis ir įstaigomis. (EIB finansavo 440 didelių projektų daugiau kaip 60 šalių) EIB visų pirma teikia pagalbą plėtrai ir remią ES išorės bendradarbiavimo politiką.

Europos investicinio banko tikslai bei funkcijos (2).

Europos investicijų bankas ir Europos investicijų fondas sudaro bendrą grupę. Apie 90 proc visų banko paskolų naudojama ES viduje, likusioji dalis – už jos ribų. Bankas veikia nesiekdamas pelno .

EIB yra finansiškai autonomiškas, didžiąją savo skolinamųjų išteklių dalį jis pritraukia tarptautinėse kapitalo rinkose, leisdamas obligacijas.

Bankas yra vienas iš didžiausių daugiafunkcių emitentų pasaulio rinkose. Banko emisijų pelnas perduodamas klientams. Pasaulio obligacijų rinkose EIB pritraukė 72 mlrd. EUR.

Europos investicijų bankui vadovauja: valdytojų taryba (tvirtina balansą ir metinę ataskaitą, nustato bendrąsias skolinimosi sąlygas, priima sprendimus dėl kapitalo didinimo, įpareigoja banką finansuoti už ES ribų vykdomus projektus), direktorių taryba (tvirtina operacijas susijusias su skolinimu ir skolinimosi, prižiūri, kad bankas būtų valdamas, pagal jam iškeltus uždavinius ir tikslus).

  • MS PowerPoint 229 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (693 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Europos investicinis bankas ir jo ryšis su Lietuva
    10 - 5 balsai (-ų)
Europos investicinis bankas ir jo ryšis su Lietuva. (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-investicinis-bankas-ir-jo-rysis-su-lietuva.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 03:43
×