Europos kalbų diena kalbėjimo potemė


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.


Visų pirmiausia, svarbu, kad žmonės suprastų, kad daugiau nei vienos kalbos mokėjimas jiems padeda tobulėti visose gyvenimo sferose, tapti pilnaverčiu ir žingeidžiu piliečiu. Šiuolaikinis pasaulis yra nuolatos apsuptas moderniųjų technologijų, todėl neišvengiamai susiduria su svetima kalba žiniasklaidoje ar medijoje. Taip pat norėčiau akcentuoti, jog vaikai mokyklose nuo antros klasės yra mokomi pirmosios užsienio kalbos, dažniausiai tai yra anglų kalba, vėlesnėse klasėse pasirenkama vokiečių, rusų ar prancūzų kalbos. Kad ir kaip bebūtų, to nėra gana, jog žmogus susidarytų atitinkamą požiūrį naują kalbą. Spaudoje galime vis dažniau išvysti priekaištų dėl užsienio kalbos kišimosi į visas gyvenimo sferas, o dalis vaikų nenori mokytis išvis, nes tai yra neįdomu ir visai nenaudinga. Dėl šių priežasčių reikia renginių, kuris mūsų visuomenėjė ugdytų kitokį ir palanksenį požiūrį užsienio kalboms – o jų mokymasis būtų nesibaigianti maloni kelionė, kaip teigia čekų patarlė : „Kiekvieną kartą mokydamasis naujos kalbos, gyveni naują gyvenimą“. Kiekvienais metais rugsėjo 26 – ąją diena yra minima kaip Europos kalbų diena – kuri suteikia galimybę skleistis Europos kalbų palikimą ir savitumą.

Pirma, mokant minimalų skaičių svetimos kalbos, atsiveria plačių galimybių pasaulis, tiek mokslo srityje (erasmus studijos) tiek darbo srityje. Kaip jau buvau paminėjusi anksčiau moksleivis pirmą kartą susiduria su užsienio kalba mokykloje, dar kitais atvėjais per televiziją žiūrint animacinius filmukus skirtus vaikams, tuomet jau tada pradeda analizuoti ir domėtis nauja kalba.

Europos kalbų diena kalbėjimo potemė. (2016 m. Gegužės 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/europos-kalbu-diena-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:24