Europos kalbų diena minima kaip kultūrų įvairovės diena, ja skatinama mokytis kalbų - potemė 10 klasei


Europos kalbų diena minima kaip kultūrų įvairovės diena Argumentuotai pasvarstykite, kiek ir kodėl šiandienos žmogui reikia mokėti kalbų.


Kalba – tautos sielos veidrodis, parodantis asmens išprusimą bei išsilavinimo lygį. Vertindamas kalbos svarbą, Nelsonas Mandela yra pasakęs: ,,Jei šneki su žmogumi ta kalba, kurią jis supranta, tavo žodžiai jam eina tiesiai į smegenis. O jeigu tu kalbi su žmogumi jo kalba, jie keliauja jam tiesiai į širdį.“ Puikiai kalbėti gimtąja kalba yra svarbu, tačiau būtina mokėti bent kelias užsienio kalbas. Natūralu, kad žmogus moka gimtąją kalbą; dar geriau, jei nepamiršta savos tarmės, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje būtina susikalbėti ir su tais, kurie mūsų kalbos gali nemokėti. Įpratome, jog lietuvių kalbos nebepakanka savoje šalyje, o norint dirbti užsienyje, kur suteikiama daugiau galimybių, privalu mokėti mažiausiai vieną užsienio kalbą. Kai kurie meninę ar istorinę vertę turintys filmai, laidos ar spektakliai per televiziją dažnai rodomi tik originalia kalba. Įvairių kalbų mokėjimas šių dienų žmogui suteikia akivaizdžią naudą, kuri turi įtakos tolimesniam jo gyvenimui. Galiausiai kalbos sieja šalių kultūras, todėl norint gerai pažinti kitus kraštus, yra tiesiog būtina mokėti ir vieną kitą svetimą kalbą.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (772 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Europos kalbų diena minima kaip kultūrų įvairovės diena, ja skatinama mokytis kalbų - potemė 10 klasei
    10 - 6 balsai (-ų)
Europos kalbų diena minima kaip kultūrų įvairovės diena, ja skatinama mokytis kalbų - potemė 10 klasei. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-kalbu-diena-minima-kaip-kulturu-ivairoves-diena-ja-skatinama-mokytis-kalbu-poteme-10-klasei.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:30
×