Europos kalbų diena


Europos kalbų diena minima kaip kultūrų įvairovės diena, ja skatinama mokytis kalbų. Argumentuotai pasvarstykite, kiek ir kodėl šiandienos žmogui reikėtų mokėti kalbų.


Kaip sako čekų patarlė: kiekvieną kartą mokydamasis naujo kalbos, gyveni naują gyvenimą. Užsienio kalbos mokėjimas sudaro galimybes asmenybei bręsti, padeda bendrauti su pasauliu, pažinti kitas kultūras, dalintis informacija, socialinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis su kitos tautybės žmonėmis. Tikriausiai pats smagiausias kalbos mokėjimo panaudojimas yra keliaujant, kai gali visapusiškai susipažinti su kita kultūra. Kelionės mokant kalbą leidžia pačiam savarankiškai susipažinti su vietiniais gyventojais, iš pirmų lūpų išgirsti apie vietinių papročius ir gyvenimą, muziejuje perskaityti ten pateikta informacija, o ne išgirsti performuluota iš gido lūpų. Kelionės metu kalbos mokėjimas ypač praverčia atsitikus kažkokiai nelaimei ar tiesiog pasiklydus svetimoje šalyje ,padeda lengviau bendrauti su užsienio prekeiviais, viešbučių ar restoranų personalu.

Migracijos mastai šiandieninėje Europoje ir net pasaulyje labai dideli, vieni į svetimą šalį iškeliauja ieškoti geresnio gyvenimo, kiti dėl geresnių darbo perspektyvų. Todėl nėra keista mišrių tautybių šeimų kūrimasis. Daug emigrantų savo antrąsias puses sutinka svetimoje šalyje. O tam kad susipažinti, pažinti žmogų, atrasti bendrus interesus ir galiausiai pamilti ir kurti šeima neišvengiamai reikalinga užsienio kalba ir nesvarbu ar pradžioje tie žmonės bendrauja jau dabar tarptautine kalba vadinama anglų kalba, ar bet kuria kita.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1029 žodžiai)
  • Mokykla
  • Robertas147
  • Europos kalbų diena
    10 - 7 balsai (-ų)
Europos kalbų diena. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-kalbu-diena.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:37
×