Europos komisija referatas


Europos komisija referatai. Referatai europos komisija. Europos taryba referatas.

Įvadas. Europos komisijos vaidmuo ir paskirtis europos sąjungoje. Europos komisijos vieta. Europos komisijos paskirtis ir veikla. Europos komisijos darbas. Personalo atrankos į europos komisiją analizė. Komisijos pirmininko atranka. Komisijos narių atranka. Europos personalo atrankos tarnybos (epso) veikla. Vyresnioji ir vidurinė komisijos vadovybės. Kas yra komisijos laikinieji darbuotojai ir sutartininkai. Išvados. Literatūra.

Europos Komisija (EK) – įsteigta kaip visiškai nepriklausoma institucija, atstovaujanti Europos interesams, kurie yra bendri visoms ES valstybėms narėms. Ji pradėjo, funkcionuoti 1967 m., sujungus visų trijų Europos bendrijų vykdomosios valdžios institucijas. Mastrichto sutartimi vieninga Europos Bendrijų Komisija buvo pavadinta Europos Komisija.

Šiame darbe plačiau apžvelgsiu vieną iš institucijų - Europos Komisiją.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti Europos Komisijos personalo atrankos ypatumus. Šiam tikslui įgyvendinti iškelti šie uždaviniai:

Dažnai Europos Komisija vadinama Europos Sąjungos „vyriausybe“, nes ji vykdo Tarybos ir kitų sąjungos institucijų užduotis. Tačiau Komisijos kompetencija yra kur kas mažesnė negu valstybių vyriausybių. Ji turi plačius įgaliojimus teisės aktų leidybos srityje ir kuria teisės aktų projektus, kuriuos vėliau patvirtina Europos Sąjungos taryba ir Europos parlamentas. Taip pat administruoja Sąjungos biudžetą ir struktūrinius fondus.

Komisija taip pat vadinama „sutarčių prižiūrėtoja“. Ji atstovauja visos Sąjungos interesams ir nė viena valstybė narė negali turėti jai įtakos. Komisija atskaitinga Europos Parlamentui, kuris gali jai pareikšti nepasitikėjimo votumą. Tada ji atsistatydina arba atsistatydina visi jos nariai.1

1Panfil T.,2003. Europos Sąjunga. Viskas, ką turi apie ją žinoti. „Mūsų knyga“. P. 22

Europos Komisija yra daugumos Europos Sąjungoje priimamų sprendimų iniciatorė. Tai Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucija, užsiimanti Europos Bendrijos įvairių reikalų tvarkymu ir administravimu.3

3Suomijos viešojo administravimo institutas, 2000. Europos Sąjunga iš arčiau. Vilnius . Parengė I.Šidlauskienė. P. 28

Reikalavimai visada atitinka Tarnybos nuostatuose nurodytus minimalius padėjėjų ir administratorių atitikties standartus arba yra už juos griežtesni. Bet kokiu atveju privaloma būti ES valstybės piliečiu, privaloma būti įvykdžius visas su karine tarnyba susijusias prievoles, būti fiziškai tinkamam savo pareigoms atlikti, pateikti tinkamas rekomendacijas, gerai mokėti vieną iš ES oficialiųjų kalbų ir pakankamai gerai mokėti dar vieną iš jų.

Komisijos pareigūnai pagal atliekamas įvairiausias užduotis skirstomi į dvi kategorijas: administratorius (AD) ir padėjėjus (AST).

Paprastai konkursus sudaro du etapai: rašytinė dalis ir pokalbis. Rašytiniais testais tikrinamos kandidatų žinios ir įgūdžiai. Paprastai testą sudaro su Europos integracija susiję, žodinio ir matematinio mąstymo klausimai su keletu atsakymų variantų, iš kurių reikią išsirinkti teisingą atsakymą. Testą sėkmingai išlaikiusieji kviečiami į pokalbį su atrankos grupe. Gali būti rengiami ir specialūs konkursai vidurinės grandies ir vyresniųjų vadovų pareigoms.

Kandidatai, patekę į paskutinį konkurso etapą, gauna laišką, kuriame bus patvirtinama, kad yra įtraukti į rezervo sąrašą, t. y. kandidatų, kuriuos prireikus galima įdarbinti, sąrašą. Šie sąrašai skelbiami Oficialiajame leidinyje. Rezervo sąrašo kandidatus gali įdarbinti bet kuri suinteresuota Komisijos tarnyba.

Ieškodami tinkamų žmonių į laisvas darbo vietas Komisijos padaliniai kandidatus iš rezervo sąrašo renkasi apsvarstę vidaus darbuotojų kandidatūras. Kandidatas pasirinktas į konkrečią darbo vietą yra kviečiamas pokalbiui su įdarbinimo tarnybos atstovais. Be to, prieš oficialiai įdarbinant Komisijos medicinos tarnyba turi atlikti kandidato medicininę apžiūrą. Tada iš Personalo ir administracijos generalinio direktorato gauna oficialų darbo pasiūlymą, kuriame bus patvirtinama apie įdarbinimą Komisijoje.9

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2702 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zina
  • Europos komisija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos komisija referatas. (2013 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-komisija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:32
×