Europos konkurencijos politika


Europos sąjungos konkurencijos politika. Konkurencijos politika referatas. Lietuvos konkurencijos politika. Verslo konkurencijos politika. Es konkurencijos politika. Monopolinių sektorių liberalizavimas. Konkurencija pagrindinis mechanizmas. Monopolinių ekonomikos sektorių liberalizavimas. Konkurencijos politika es. Es konkurencijos politikos istorija.

Įvadas. Es ir lietuvos konkurencijos politika. Konkurenciją ribojantys susitarimai. Įmonių koncentracijos kontrolė. Monopolinių ekonomikos sektorių liberalizavimas. Valstybės pagalbos kontrolė. Es konkurencijos politika – prieštaravimai ir kompromisai. Užsienio prekybos rėžimo pasikeitimas lietuvai įstojus į es. Vartotojai. Kaip nagrinėjami vartotojų ginčai europos sąjungoje. Skundo pateikimas. Kaip pateikti skundą europos komisijai? Kokių veiksmų imsis ek? Pabaiga. Naudota literatūra.

Konkurencija – tai varžymasis, rungtyniavimas kurioje nors srityje, norint pasiekti tą patį tikslą. Taip konkurencijos sąvoka apibudina tarptautinių žodžių žodynas.

Konkurencija – gal ir ne kasdien girdimas žodis. Ją kasdien jaučiame, nors ne kiekvienas į tai atkreipiame dėmesį. Konkurencija – tai dalykas, verčiantis greičiau suktis ekonomikos smagračius, generuoti ir įgyvendinti naujas verslo idėjas, varantis pirmyn technikos pažangą.

Ekonomiškai konkurencija yra naudinga – ar kalbėtume apie prekių, paslaugų, ar apie darbo jėgos rinkas. Konkurencijos ribojimas reiškia viena: vartotojas verčiamas mokėti nepateisinamai aukštą kainą.

Es plėtros procesas neatsiejamas nuo augančios konkurencijos. Konkurencijos sustiprėjimo su tam tikru nerimu laukia ne tik Lietuviškos verslo įmonės. Panaši ir dalies es verslininkų reakcija. Jie bijo pigios produkcijos, plūstančios iš vidurio ir rytų europos.

Ne visiems patinka laisva konkurencija, nes ji verčia galvoti, ieškoti išeičių ir naujų sprendimų. Ne visi ir ne visada nori suprasti, kad verslas – tarsi gyvas organizmas, nuolat besivystantis ir besikeičiantis. Ir, žinoma, ne verkšlenimas ar valdžios užtarimo ieškojimas, o novatoriškos idėjos, nestandartinis požiūris,europos sąjungos sutarties principai teigia, kad bendrijos valstybės narės privalo laikytis ekonominės politikos, vykdomos pagal atviros rinkos ekonomikos laisvos konkurencijos principą .

Bendrijos konkurencijos politika siekia konkretaus tikslo – apginti ir plėtoti veiksmingą konkurenciją bendrojoje rinkoje. Konkurencija – pagrindinis rinkos ekonomikos mechanizmas, kur dalyvauja pasiūla (gamintojai, prekybininkai) ir paklausa (tarpiniai vartotojai, vartotojai). Tiekėjai siūlo rinkoje prekes ir paslaugas stengdamiesi patenkinti paklausą. Paklausa siekia geriausio jai reikalingų prekių kokybės ir kainos santykio. Našiausi pasiūlymai atsiranda konkuruojant tiekėjams. Taigi konkurencija verčia kiekvieną asmenį individualiai ieškoti ir rasti tokią kokybės ir kainos pusiausvyrą, kuri geriausiai atitiktų paklausą. Todėl konkurencija yra paprasta ir veiksminga priemonė, užtikrinanti vartotojams tobulą kokybės ir prekių bei paslaugų kainų santykį. Ji taip pat verčia įmones siekti konkurencingumo ir ekonominio našumo. Tai stiprina bendrijos pramonės ir prekybos pamatus, padeda jai atsilaikyti prieš mūsų pagrindinių partnerių konkurencingumą ir leidžia bendrijos įmonėms sėkmingai dalyvauti rinkose visame pasaulyje.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2886 žodžiai)
  • Universitetas
  • Europos konkurencijos politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Europos konkurencijos politika. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-konkurencijos-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 04:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo