Europos megalitiniai statiniai


Įvadas. Gleininsheen (Airija). Poulnabrone (Airija). Lanyon Quoit (Anglija). Spinsterio akmuo (Anglija). Browneshillio dolmenas (Airija).

Šis mažas pleišto kapas buvo pastatytas apie 2500 prieš mūsų erą. Jis guli ant kalkakmenio Burren aukštumoje Šiaurės Vakarų Clare, Airijoje (keli kilometrai į pietus nuo Ballyvaughan).

     Pleištiniu kapu jis yra pavadintas dėl savo pleišto formos - jie yra siauresni ir mažesni savo gale. Šiame regione puikios didelės plokštės yra lengvai prieinamos nuo paviršinės uolos, daug pleištinių kapų, kaip Gleninsheen yra pastatytų iš keturių plokščių kurios formavo kiekvieną kapo pusę ir vienu dideliu stogo akmeniu. Ypatingą tvarkingumą šiems paminklams suteikia į šonus nuo viršūnės atrėmimai kurie yra išpjauti tiesia linija.

     Iš Gleninsheen įėjimas yra nukreiptas maždaug į vakarus, kai didingas Poulnabrone dolmenas (kuris yra vykstant toliau į pietus nuo R480 kelio, toje pačioje kelio pusėje), kaip ir daugelyje kitų Airijos megalitų pagrindiniai įėjimai ir kapai, paprastai pastatyti taip kad žiūrėtų į pietinę kompaso dalį.

      Verta paminėti, kad toje pačioje teritorijoje yra daugiau nei septyniasdešimt megalitinių kapų. Kelių šimtų metrų atstumu nuo Gleninsheen yra dar du kiti pleištiniai kapai: vienas nėra labai gerai išsaugotas, (į rytus nuo kapo nuotraukoje), o kitas vis dar uždengtas savo akmens luitais ir išlikęs geros būklės (į šiaurės rytus).

      1932, akmens įplyšyme netoli šitos teritorijos ūkininkas rado garsaus Gleninsheen vėrinį: 31cm aukso vėrinys, tikriausiai kaklo papuošalą, datuojama kad jis buvo pagamintas maždaug prieš 700m prieš Kristų, o dabar eksponuojama Nacionaliniame muziejuje, Dubline.

Ši dramatiška vieta yra ant karstinio klinčių grindinio Burren‘e, ir yra vienas iš labiausiai žinomų Airijos dolmenų.Vardas Poulnabrone pažodžiui reiškia "Sielvarto skylė". Nustatyta, kad jis priklauso Neolito laikotarpiui.

    Plonas viršutinis akmuo uždėtas ant dviejų 1.8m (6 pėdų) aukštų akmenų kad sudarytų 9m (30 pėdų) kamerą.Rytų pusės vertikalus akmuo buvo pakeista 1985 metais, atradimo metu šis šninis akmuo jau buvo sudaužytas; kasinėjimai atstatinėjimo metu parodė, kad ši vieta datuojamas apie 2500 pr. Kr.

    Nekremuoti palaikai buvo rasti kameroje, jos portike ir kalkakmenio grindų įtrūkimuose.

  • Microsoft Word 816 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vita
  • Europos megalitiniai statiniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos megalitiniai statiniai. (2014 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-megalitiniai-statiniai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 11:32
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo