Europos pinigų sitemos plėtra, reikalavimai naujiems nariams ir dabartinės funkcionavimo problemos


Ekonomikos kursinis darbas. Tarptautinė finansų sistema. Europos pinigų sitemos plėtra, reikalavimai naujiems nariams ir dabartinės funkcionavimo problemos. Literatūra.


Vertinant pinigų istoriją, nuo akmens amžiaus laikų, galima teigti, kad bendros valiuos sistemos koncepcijos pradmenys atsispindėjo natūrinėse mainų priemonėse. Atsiradus monetoms ir vystantis valstybėms, kaip vienas suverenumų požymių buvo turėti savo monetų leidybą. Tačiau, anot, profesoriaus Otmar Issing pažymima, kad bendrą Europos valiutą bandyta sukurti Romos imperijos laikais, I a. Po Kr..Istorija meną ne vieną bandymą sukurti bendrą Europos pinigų sistemą, galima paminėti, 1569 metais Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė pasirašytą Liublino uniją, kuri egzistavo 200 metų, 1580 metų reformos metu buvo suvienodintos pinigų sistemos ir įvestos bendros monetos (Aleksiejūnas, 1997).

Prielaidos Europos Sąjungai formuotis ir Europos šalių integracijai vystytis, anot G.Davulio (2014), susiformavo tuo po antrojo pasaulinio karo, kai buvo sukurtas Europos ekonomikos atstatymo planas, žinomas, kaip Maršalo planas. Šio projekto koordinavimui 1948 m. Paryžiuje buvo įkurta Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacija, kuri persitvarkė į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją, jos pagrindinė veiklos sritimi tapo ekonominės pagalbos teikimas besivystančioms šalims.

Toliau ES integracijos vystymosi istorija, kai pažymi A. Dulkys (2010) siejama su Europos anglies ir plieno bendrijos sutartimi, kuri buvo pasirašyta 1951 m Paryžiuje, dalyvaujant šešioms Europos valstybėms – Belgijai, Italijai, Liuksemburgui, Olandijai, Prancūzijai ir Vakarų Vokietijai. Šia sutartimi buvo panaikinti muitai, bei kiti prekybiniai apribojimai šių pramonės šakų produkcijai. Sėkminga bendrijos veikla sudarė prielaidas įtraukti ir kitas ekonomikos sritis. 1957 m. Romoje buvo pasirašytos dar dvi sutartys, sukuriant dvi naujas organizacijas- Europos ekonomine bendriją ir Europos atominės energijos bendriją. Nuo 1967 m. visos trys bendrijos susijungė sistemiškai ir funkciškai ir pavadintos Europos bendrijų vardu.

Ekonominė integracija, sukuriant valdymo struktūras, kurios ribotų šalies suvereniteta, 1960 m. neatitiko Austrijos, Danijos ir Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Portugalijos, Švedijos ir Šveicarijos lūkesčių, todėl jos įkūrė Europos laisvosios prekybos asociaciją, kurios pagrindinis tikslas buvo liberalizuoti tarpusavio prekyba pramonės prekėmis, atsisakant muitų bei kitokių prekybos apribojimų.

Du svarbūs etapai, tai 1987 m pasirašius naują sutartį, pavadintą Suvestiniu Europos aktu, kuris apjungė ir papildė Paryžiaus ir Romos sutartis. Šiame dokumente buvo suformuota nuostata, kas iki 1992 m gruodžio 31d. turi būti sukurta bendroji Europos rinka. 1992 m. Olandijos mieste Mastrichte buvo pasirašyta Mastrichto sutartis, kuri vadinama Europos sąjungos sutartimi, kuria formaliai įkuriama Europos Sąjunga ir, kurioje deklaruojamas naujas Europos ekonominės integracijos etapas – Ekonominės ir pinigų sąjungos kūrimas.

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Ramute
 • 7 puslapiai (2225 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 26 KB
 • Europos pinigų sitemos plėtra, reikalavimai naujiems nariams ir dabartinės funkcionavimo problemos
  10 - 2 balsai (-ų)
Europos pinigų sitemos plėtra, reikalavimai naujiems nariams ir dabartinės funkcionavimo problemos. (2015 m. Lapkričio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/europos-pinigu-sitemos-pletra-reikalavimai-naujiems-nariams-ir-dabartines-funkcionavimo-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:57